#

Георгій Біркадзе: "Каво еб@т ша я написал Голіку" (ВІДЕО)

07.06.2024 11:42
Георгій Біркадзе: "Каво еб@т ша я написал Голіку" (ВІДЕО)
Георгій Біркадзе

Журналісти BIHUS.Info оприлюднили нові дані про скандал із витоками інформації з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Bihus.info" та  "ZN.UA". 

Виявилося, що радник Офісу Президента України Георгій Біркадзе спілкуючись із високопоставленою особою з НАБУ – факт зливу незаперечний – так "упаковував" інформацію для Голика і сам міг складати повідомлення від високопоставленого "японця" . 

У травні директор НАБУ Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву через розслідування про злив даних консультанту офісу президента Юрію Голику. 

За даними розслідувачів, телефон Юрія Голика, вилучений у рамках справи про тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області, містив листування між трьома особами. 

Вже ідентифіковано особу №1 — це детектива НАБУ, умовний "Валера". Особа №2 — Георгій Біркадзе. Особою №3 був якийсь високопоставлений "японець", ймовірно, йдеться про першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву. 

У розпорядженні команди BIHUS.Info виявилася частина фотографій із кешу телефону Голика, де детективи НАБУ і знайшли файли, з яких склали картину зливів у справі Резніченка/Голика. У тому числі й листування Біркадзе з високопоставленим японцем (так на сленгу називають працівників НАБУ), яке він нібито і продавав Голику. Сам Біркадзе так само з'являється в кадрі, стверджуючи, що займався "творчістю", кілька років отримуючи інформацію від своїх джерел у правоохоронних органах і передаючи її Голику у вигляді написаних ним повідомлень нібито від високопоставленої особи в НАБУ. Очікувано заперечуючи, що це Углава.

Журналісти BIHUS.Info також поставили під сумнів стилістику "японця" (за версією слідства - Углави), зіставивши звичайне листування Углави з іншими людьми.

Особистий висновок буде таким. Роками діяч офісу президента і радник Юрій Голик від Георгія Беркадзе отримував інформацію про діяльність НАБУ. Інформацію, якою в сукупності володів заступник директора НАБУ Гізо Углава. Чи писав сам Углава оці всі повідомлення? Ні, не думаю

– зазначив Денис Бігус.

За його словами, зважаючи на доведені контакти Біркадзе з підрозділом Д-2 (Другий Головний спецпідрозділ детективів – ред.), безпосередньо підпорядкованим Углаві (у якому працює «Валера»), варіантів передачі там безліч. Форма, у якій дані передавались Голику, додав журналіст, є вторинним моментом.

Бігус звернув увагу, що злив НАБУ інформації людині з офісу президента, можна говорити розглядати у двох контекстах. Перший – це продажність керівника антикороргану, другий – встановлення контакту НАБУ з учасником злочинного угруповання, аби витягти з нього інформацію. Однак в ході розслідування, за словами Бігуса, йому натякали ще й на третій варіант, мовляв – це така спецоперація.

І за якихось інших умов ця версія була б ідеальною чорною скринькою. Факт є, але що він однозначно означає – не розберешся. Я не сумніваюся, що на версії «операція» НАБУ і зупиниться, бо інші пояснення взагалі вже не притулити. Але тепер ця версія не дуже вже вписується в контекст

– зазначив Бігус.

За словами журналіста, по-перше, цю версію у всіх розмовах офрек прибічники Углави використовували як останній бастіон захисту. По-друге, якби це справді була спецоперація, то всієї цієї історії взагалі б не існувало. 

І якщо це спецоперація, яка тягнеться вже роками, то чому її результатом є… А який в неї результат? Дивіться, є підрозділ, який вів слідство по Голику, він провів обшуки, знайшов ці скріни, там видно якийсь процес. При чому в листуванні вказано, що у підлеглих Калужинського нічого і нема. Але в цьому ж листуванні йдеться і про те, я так розумію, що у Д-2 все люто, всі несуться… І що? Може проблема в тому, що Голик про це знає з того самого листування

– додав Бігус.

Найважливішим журналіст назвав те, що якби в НАБУ не було зливів інформації та втручань у роботу детективів, то на питання, що це за "скріни" та "що відбувається", він чув би «друже, це порожняк, в нас все нормально, все штатно, може це спецоперація якась». Але за словами Бігуса він чув, що це не новина і «в нас вже по курилках це всі обговорюють».

Тому я особисто доволі песимістичний. І стосовно цієї версії, і стосовно цієї історії

– підсумував Бігус.

Окрім цього, Біркадзе "подався у експерти" та "відзначився" на телемарафоні, коли, говорячи про те, що Україна робить все, аби зміцнювати обороноздатність держави, згадав про будівництво фортифікаційних споруд. "На відбудову сьогодні, ми знаємо, що 37 мільярдів тільки вкрали, ой вклали, вибачаюсь, в фортифікації", – сказав Біркадзе. Обмовка за Фрейдом…

Раніше,як повідомляли у МК, Георгій Біркадзе вже фігурував у справі забудови біля Ботсаду, де за 20 років "засвітилося" немало девелоперів-інвесторів, серед них Мухтар Аблязов, Войцехівський, Вавриш. У цій справі Біркадзе представляв інтереси міліцейсько-прокурорського клану Яреми-Гелетея, який об'єднував Г. Ільїна, О. Савченка, А. Даниленка та інших. Креатура цього клану, Іван Вигівський, на даний час є керівником Нацполіції. 

Нагадаємо, що ексголова Броварської РДА Біркадзе займався "кришуванням" пісочної мафії - розслідування.


Читати "Моя Київщина" у Telegram