#

"Таки вкрали" – з'явились подробиці у справі про колишнього керівника Броварської РДА, корупціонера Біркадзе

03.06.2024 09:33
"Таки вкрали" – з'явились подробиці у справі про колишнього керівника Броварської РДА, корупціонера Біркадзе
Георгій Біркадзе

З'явились подробиці у справі колишнього керівника Броварської РДА корупціонера Біркадзе через злив інформації про розслідування НАБУ дерибану схем на "Великому будівництві"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "ZN.UA".

Минулого тижня стало відомо про зливи інформації з НАБУ в рамках справи Резніченка-Голика, підтвердження яких було знайдено в телефоні Голика. Протягом тривалого часу він лежав заблокований. Процедуру розблокування проводили міжнародні партнери. Назад бюро одержало його наприкінці листопада минулого року.

В ньому усі чати було вичищено, в розпорядженні детективів був лише кеш: понад 100 тисяч різних фото, відео й аудіофайлів. У процесі пошуків детективи знайшли переписку трьох людей.

Вже ідентифіковано особу №1 — це детектива НАБУ, умовний "Валера". Особа №2 — Георгій Біркадзе. Особою №3 був якийсь високопоставлений "японець", ймовірно, йдеться про першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.

Додамо, що раніше Біркадзе "відзначився" на телемарафоні, коли, говорячи про те, що Україна робить все, аби зміцнювати обороноздатність держави, згадав про будівництво фортифікаційних споруд.

На відбудову сьогодні, ми знаємо, що 37 мільярдів тільки вкрали, ой вклали, вибачаюсь, в фортифікації,

– сказав Біркадзе.

Обмовка за Фрейдом…

Також раніше, як повідомляли у МК, Георгій Біркадзе вже фігурував у справі забудови біля Ботсаду, де за 20 років "засвітилося" немало девелоперів-інвесторів, серед них Мухтар Аблязов, Войцехівський, Вавриш. У цій справі Біркадзе представляв інтереси міліцейсько-прокурорського клану Яреми-Гелетея, який об'єднував Г. Ільїна, О. Савченка, А. Даниленка та інших. Креатура цього клану, Іван Вигівський, на даний час є керівником Нацполіції. 

Читайте також: Вклав чи вкрав? Що відомо про справу ексголови Броварської РДА Біркадзе та детектива НАБУ.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кримінальне провадження щодо тендерів на ремонт доріг у Дніпропетровській області, які виграла компанія "Будінвест інжиніринг", пов’язана з ексголовою обласної військової адміністрації Валентином Резніченком та його соратником і беззмінним консультантом ОПУ Юрієм Голиком. За даними експертизи, яку отримало слідство, збитки держави через завищення вартості матеріалів становили майже 300 млн гривень, 

На початку квітня ... слідство досягло певного прогресу. Головне в справі — довести, що державі завдано збитків,

– пишуть журналісти. 

Це вдалося зробити попри опір підконтрольної міністрові фінансів Сергію Марченку Державної аудиторської служби. За даними журналістів, міністр так і не дав відмашки керівникові Держаудитслужби підписати офіційний висновок аудиту у справі Дніпропетровської ОДА та компанії "Будінвест інжиніринг" для НАБУ. 

Проте там знайшлися чесні працівники, допомогою яких скористалося Бюро. За даними експертизи, яку слідство таки отримало всупереч усім перепонам… залишок від 1,2 млрд грн документ класифікує, як нецільове використання бюджетних коштів, до того ж легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом,

– додали у виданні.

Через справу про можливий витік даних директор НАБУ усунув від виконання обов'язків свого першого заступника

Нагадаємо, що ексголова Броварської РДА Біркадзе займався "кришуванням" пісочної мафії - розслідування.

Читати "Моя Київщина" у Facebook