Кількість справ про корупцію зростає, але майже всі завершуються штрафами

У Київській області з початку 2025 року винесено 115 судових рішень у справах, пов’язаних із корупцією. Це один з найвищих показників в Україні - область посідає п’яте місце за кількістю таких справ
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на матеріали Опендатабот.
Понад 2 тисячі судових рішень по корупціонерах було вже винесено цьогоріч за даними Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Це на 37% більше, ніж торік, проте все ще менше, ніж до початку великої війни. А найпоширеніша стаття — порушення фінансового контролю: чиновники або не подають декларації, або подають їх із помилками.
Однак у переважній більшості випадків - 97% порушників карають лише штрафом.
Кількість рішень поступово зростає після великого спаду після початку повномасштабної у 2022–2023 роках. Тоді подання декларацій було необов’язковим та відтермінованим, річна кількість рішень скоротилася майже втричі. Майже 5 тисяч рішень винесли суди після повернення обов’язкового подання декларацій у термін у 2024 році. До слова, тоді мали подати також декларації й за попередні роки, якщо це не було зроблено раніше.
Найактивніше карають за корупційні правопорушення суди у Вінницькій області — там уже винесли 182 рішення, це 9% від загальної кількості. Наслідують Одеська (168), лідер минулих років — Львівська (147), а також Дніпропетровська (116) та Київська (115) області.
Реальні терміни ув’язнення отримали лише 44 особи. Найбільший штраф - 680 тис. грн - сплатив аспірант з Києва, який за винагороду пропонував іноземцям "допомогу" при вступі до музичної академії.
Водночас у сусідній Сумській області за розкрадання військового обладнання сержант отримав максимальний термін - 10 років позбавлення волі.
Наразі на підписі у Президента знаходиться законопроєкт, який має обмежити перебування посадовців, які мають адміністративні правопорушення, що пов’язані з корупцією, у Реєстрі корупціонерів на 1 рік.
Нагадаємо, секретар Васильківської міської ради Богдан Шевчук заявив, що його не затримували за корупційними звинуваченнями у хабарі, а розповсюджена інформація є провокацією. За його словами, поширене відео на платформі TikTok є фейком, змонтованим із матеріалів ще 2019 року.
Читати "Моя Київщина" у Telegram