#

Київщину обрано пілотною областю щодо меморіалізації пам’ятних місць

28.12.2023 14:20
Київщину обрано пілотною областю щодо меморіалізації пам’ятних місць
Фото з мережі Інтернет

ДАРТ представило Концепцію меморіалізації пам’ятних місць, у якій Київщина стане пілотним регіоном

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Державного агентства розвитку туризму України.

Державне агентство розвитку туризму представило Концепцію меморіалізації пам’ятних місць у Київській області на першому засіданні робочої групи до якої увійшли представники Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Київська обласна державна адміністрація, Український інститут національної пам'яті, представників п’яти територіальних громад Київщини, ГО "Музей сучасного мистецтва" / MOCA NGO, Past / Future / Art.

Презентований документ – чітка дорожня карта, яка стала результатом багатомісячної аналітики і стратегічних сесій, які вдалося здійснити завдяки SURGe Project.

Кінцева мета Концепції – створення мапи локацій, які стануть новими форпостами національної пам’яті, до яких у майбутньому приїжджатиме багато українців та іноземців.

Як зазначила Голова Державного агентства розвитку туризму, Мар’яна Олеськів, війна сформувала нову соціальну парадигму – місця вшанування пам’яті та героїзму українського народу.

Сьогодні в Україні з'являється все більше таких місць і обов'язок держави - супроводжувати і розвивати цей процес, який стане одним із найважливіших соціокультурних явищ на багато наступних декад. Безумовно, процес створення подібних маршрутів потребує ще ширшого експертного кола та тривалих дискусій, позаяк тематика є тендітною й стосується великої кількості українців. Ми маємо дбати вже зараз, щоб ніколи ніхто не забув про високу ціну української свободи й незалежності

- наголосила очільниця ДАРТ.

Нагадаємо, що за рік на Київщині створили 23 об’єкти природно-заповідного фонду.

Читати "Моя Київщина" у Facebook