#

Київський "Гулівер" переходить в управління АРМА - рішення суду

05.06.2024 15:01
Київський "Гулівер" переходить в управління АРМА - рішення суду
Фото з мережі інтернет

Шевченківський районний суд Києва передав київський "Гулівер", що належить бізнесмену Віктору Поліщуку, в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА)

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Главком".

Таку інформацію надала пресслужба суду. Відповідне клопотання ініціював Офіс генерального прокурора.

Відповідне клопотання Офісу генерального прокурора задоволено слідчим суддею, при цьому питання щодо передачі згаданого майна АРМА для реалізації слідчим суддею не вирішувалося. Водночас прокурором в судовому засіданні було уточнено вимоги клопотання в частині розв'язання питання виключно передачі майна в управління АРМА, а не для реалізації, а відтак дозвіл на реалізацію зазначеного майна слідчим суддею не надавався,

– йдеться в повідомленні.

Повний текст ухвали буде оголошено 7 червня 2024 року. При цьому АРМА має здійснювати періодичні перевірки (не рідше одного разу на місяць) ефективності управління арештованими активами, переданими ним в управління. 

Нещодавно журналісти "Схем" опублікували розслідування про те, як структури Поліщука протягом усього 2022 року не повертали борги держбанкам України, посилаючись на фінансові труднощі. У той же період компанії бізнесмена скуповували елітні автомобілі на десятки мільйонів гривень, на яких, зокрема, пересувається сам бізнесмен, подорожуючи за кордон. Після виходу журналістського розслідування Нацполіція і САП розпочали два кримінальних провадження.

Кілька років тому у мережі з’явилося фото, як нардеп Анатолій Гунько з фракції "Слуга народу" на засіданні Верховної Ради вирішує питання для будівельної компанії "СІТІКОНСАЛТ ДЕВЕЛОПМЕНТ".  У реєстрі власником компанії ТОВ "СІТІКОНСАЛТ ДЕВЕЛОПМЕНТ" значиться Павло Колесник. Дана компанія займається будівництво ЖК "Montreal House" в центрі столиці та ряду комплексів у Броварах. Однак, за даними ЗМІ, будівельна компанія належить олігарху Віктору Поліщуку, а Гунько в робочий час просить неідентифіковану особу  посприяти внесенню нових даних у містобудівний кадастр.

За кілька місяців після першого інциденту знову в мережі з'явилося листування народного депутата Анатолія Гунька. Цього разу -  з Анною Богуш, яка належить до оточення олігарха Віктора Поліщука. У переписці нардепа Гунька з Богуш остання запитала, чи не телефонував "начальник", бо "євреї психують". Імовірно, начальником для Гунька та Богуш може бути олігарх Віктор Поліщук. Богуш є засновницею "Альянс новобуд", а також ТОВ "Екосіпан", останній компанії належить "Банк Михайлівський", який збанкрутував у 2016 році. Справжнім власником банку називали проросійського олігарха Віктора Поліщука. Також із відкритих джерел відомо, що "Банк Михайлівський" надавав кредити компаніям Поліщука, які за допомогою шахрайських схем гасили свої кредитні зобов’язання. Серед таких позичальників була компанія "Альянс новобуд", якою керує Анна Богуш.

Нагадаємо, що український бізнесмен Віктор Поліщук, який є власником одного з найбільших продавців побутової техніки та електроніки "Ельдорадо", а також ТРЦ Gulliver у Києві, конфліктує зі своїми сусідами по котеджному містечку.

Читати "Моя Київщина" у Telegram