Котеджне містечко замість реабілітаційного центру: Київську обласну лікарню №2 закривають
Київську обласну лікарню №2, в якій лікуються поранені захисники, закривають за ухваленим влітку рішенням Київської обласної ради
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "5 канал".
Понад рік між керівником облради та гендиректором лікарні тривав конфлікт. А територію медзакладу хотіли віддати під забудову. Від цих намірів не відмовились, а працівників лікарні збираються викинути на вулицю.
Київська обласна лікарня №2 – чи не єдиний на Київщині сучасний реабілітаційний центр для військових. Нещодавно Київська обласна рада ухвалила рішення закрити заклад.
Долю закладу Київоблрада вирішила на засіданні 25 липня, ухваливши наказ про реорганізацію. Себто Київську обласну лікарню приєднають до обласної клінічної, розташованої в іншому районі міста. Депутати таке рішення аргументують фінансовою неспроможністю лікарні та схожими функціями двох закладів. Хоча ще взимку цьогоріч, за словами гендиректора, Київоблрада виділила понад 70 мільйонів на потреби закладу.
70 мільйонів гривень, які даються на поточні потреби, зовсім не говорять про фінансову неспроможність підприємства. Коли по суті реабілітація абсолютно не збиткова, а навпаки – дохідна. І якщо подивитися на статути цих двох лікарень, то це зовсім не дублюючі функції, абсолютно,
– заявив генеральний директор Київської обласної лікарні Ігор Кучма.
Обласна клінічна лікарня займається гострими випадками, водночас обласна друга – хронічними та реабілітацією. Передувати реорганізації міг нещодавній конфлікт гендиректора Ігоря Кучми та виконувача обов'язки голови Київоблради Ярослава Добрянського. Торік керівника лікарні Ігоря Кучму усунули з посади, коли той був на лікарняному, а згодом розпочали службове розслідування. Замість Кучми призначили Марію Кисельову, яка не має медичного досвіду, до того ж сприяла забудові Біличанського лісу.
Вона працювала помічницею Дубінського, який нині сидить у в'язниці за державну зраду. Деякі ЗМІ писали про змову Дубінського з очільником Київради, колишнім регіоналом Ярославом Добрянським. Вони намагалися заволодіти землею лікарні, щоб віддати під забудову. Авжеж, місце привабливе: довкола зелена зона, а в планах – будівництво лінії метро. Утім, уже у травні Ігор Кучма виграв суд і поновився на посаді. Не відкидає, що рішення із закриттям – помста і спроба довести до кінця справу із забудовою.
Журналісти намагались з'ясувати позицію виконувача обов'язки голови Київоблради Ярослава Добрянського, але той спілкуватись не захотів.
Посеред конфлікту між лікарнею та обласною радою опинились працівники медустанови. Згідно з рішенням про реорганізацію, людей мали б перевести на відповідні посади до іншого медзакладу. Натомість Комісія від облради запропонувала лишень 41 посаду для більш ніж 500 працівників лікарні, каже гендиректор. Кваліфіковані лікарі ризикують опинитися на вулиці. Комісія сповістила персонал про зміни та наполягає підписати заяви на звільнення.
Нам вручили повідомлення. Буде реорганізація, буде приєднання до першої обласної. Так оці повідомлення частково люди, ну, коли ми їх брали, підписували, що ми з ними ознайомились. А далі там була графа в кінці "згодний/не згодний". Так от, частина лікарів уже підписала, що вони згодні, а частина ще не підписала. Скажімо так, вони просто примусово змушують писати ці заяви, і в нас у колективі вже навіть почалися конфлікти між тими, хто підписав, і тими, хто не підписав. Тим, хто підписав, вони виплатили заробітну плату хорошу. Тому що ми знову живемо на зарплатню 5 тисяч. Але деяким виплатили аванс, а деяким не виплатили. Сказали тим, хто не підписав, можете навіть не чекати,
– заявила одна з лікарок.
Незрозуміло, чому працівники мають підписувати заяви, адже, згідно з законодавством, якщо підприємство змінює підпорядкування, то дію трудового договору не припиняють. За словами співробітниці лікарні, яка не захотіла називати себе, проблеми із зарплатнею були і раніше, за керівництва нинішнього директора. На це ми дістали коротку відповідь від керівництва: скільки виділила Національна служба охорони здоров'я – стільки і заплатили. Щодо цієї ситуації – керівник закладу запевняє: після наказу Київоблради не має доступу до звітної документації, а коштами розпоряджається Перша клінічна лікарня.
Активістів та працівників непокоїть, що заклад, в якому лікують військових та цивільних, які постраждали від окупантів, можуть знести заради чергових хмарочосів або котеджного містечка.
Тут приймається ідіотське просто рішення. Коли в різних районах Києва величезні дві лікарні хочуть об'єднати. Їх цікавить земля на Сирці, територія Київської обласної лікарні, тому бенефіціарами тут є будівельна мафія. Всі ці помічники, з ким у Дубінського були домовленості, вони залишаються, єдине, що є поправка на вітер, Дубінський зменшив свій вплив, тому що він в тюрмі сидить,
– заявив ветеран, активіст, правозахисник Олег Симороз.
Реабілітаційний центр для військових у другій обласній лікарні відкрили торік за підтримки благодійних фондів. Тут відновлюються захисники чи не з усієї України. Центр розрахований на 50 ліжок. Утім, тепер існування закладу під питанням, як і доля його співробітників. Керівництво лікарні звернулося до суду, але припускає, що закладу лишилося працювати ще декілька місяців до завершення всіх юридичних процедур.
Нагадаємо, що фейкове лікування військових у білоцерківській стоматології: що відбувається.
Читати "Моя Київщина" у Telegram