Масштабна кібератака на державні реєстри України: Мін’юст працює над відновленням сервісів
Україна зазнала однієї з найбільших зовнішніх кібератак на державні реєстри, яка призвела до тимчасового припинення роботи ряду важливих реєстрів
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".
Одним із головних кроків є посилення кіберзахисту, а також використання резервних копій даних, що гарантує відновлення всіх послуг, які були доступні до атаки.
Наразі завершилась підготовка інфраструктури для запуску реєстрів, і вже зовсім скоро всі послуги будуть доступні для громадян. Поки триває процес відновлення, для забезпечення безперервності послуг використовуються альтернативні механізми на паперових носіях. Тому всі необхідні послуги будуть надані, і після відновлення роботи реєстрів фахівці внесуть всі дані, які були оформлені під час перебою
— зазначила в.о. регіонального координатора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Оксана Скрипник.
Зокрема, послуги ДРАЦС громадяни можуть отримати безпосередньо у відділах. Заплановані реєстрації будуть проводитись безперебійно. Дублікати документів теж можна отримати без проблем, звернувшись до відділу ДРАЦС, де була здійснена реєстрація.
Нотаріусами також здійснюються нотаріальні дії, які не потребують доступу до реєстрів. Так, на сьогодні доступні такі нотаріальні дії: посвідчення заповіту та довіреності; видача дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса; засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них; засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі засвідчення справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків; засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу.
Автоматизована система виконавчого провадження тимчасово не працює, але виконавці використовують альтернативні шляхи: паперові постанови, перевірка майнового стану боржників на місці, накладення/зняття арештів на грошові кошти.
Для зв’язку з виконавцями працює гаряча лінія: 0 800 356 917. Додаткові консультації можна отримати за телефоном гарячої лінії Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції: (044) 279 85 41 або гарячої лінії БПД: 0800 213 103.
Служба безпеки України проводить розслідування масштабної кібератаки, за фактом події вже відкрито кримінальне провадження.
Нагадаємо, що шахраї не зупиняються діяти від імені КОВА та виманювати гроші нібито на ЗСУ.