#

Кандидат у депутати Наталія Бігарі розповіла про другий етап впровадження медичної реформи (ВІДЕО)

02.07.2019 10:11
Кандидат у депутати Наталія Бігарі розповіла про другий етап впровадження медичної реформи (ВІДЕО)
Наталія Бігарі

Другий етап медичної реформи не розпочався через встановлені медичними закладами різні медичні програми, які не можуть взаємодіяти між собою, про що розповіла голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Київської облради Наталія Бігарі

Про це депутат Київської облради зазначила в ефірі "Еспресо.TV", передає інформаційний портал "Моя Київщина".

Другий етап медичної реформи мав розпочатися 1 липня. На його реалізацію, а саме на безкоштовну діагностику, з бюджету було виділено 2 млрд грн.

"Суть другого етапу полягала в тому, що безпосередньо по направленню від сімейного лікаря пацієнти мали отримувати на другому рівні – у консультативних центрах та поліклінічних відділеннях лікарень – безкоштовні діагностичні обстеження за рахунок державних коштів", - зауважила Бігарі.

Головний момент - направлення мало бути електронним. 

"Для цього треба було створити робочі місця на вторинному рівні (лікарі), зробити електронний реєстр і головне – забезпечити електронну передачу направлень від сімейного лікаря до поліклініки", - пояснила вона.

Депутат Київської облради також зазначила, що провина за те, що реформа не запрацювала, лежить як на державі, так і на органах місцевої влади. 

"Сказати, що це стовідсотково не справились органи місцевої влади, не можна. Тому що в багатьох містах і районах були закуплені за місцеві кошти комп'ютери, закупляються нові програми. Але проблема глобальна: сам початок реформи був неправильний. Бо не було сказано, які саме програми мають закупляти медичні заклади, як ці програми будуть між собою співіснувати і доповнювати одна одну", - сказала депутат.

"Первинна ланка закупила програми, і вони працюють у замкнутому колі. Так само і вторинна ланка зараз закупає інші програми, і вони теж працюють в замкнутому колі. Поєднати на сьогодні ці програми практично неможливо. І це проблема не місцевих рад. Це проблема на рівні Міністерства охорони здоров'я. Бо воно мало розробити поетапний план, як має "первинка" працювати, як "вторинка", і як вони мають взаємодіяти між собою", - говориьть Бігарі.

На думку Наталі Бігарі, варто було пояснити на рівні областей, що потрібно встановлювати єдиний сервер, який в майбутньому буде підключений до єдиного державного серверу.

Нагадаємо, що раніше кандидат у народні депутати Наталія Бігарі, яка балатується від політичної партії "Голос", розповіла в ітерв'ю виданню "Моя Київщина" про свою передвиборчу програму та реалізацію медичної реформи на Київщині

Читати "Моя Київщина" у Telegram