Микола Калашник разом з іноземними партнерами відкрили тренінг, присвячений питанням екології

Микола Калашник спільно із представником офісу JICA в Україні паном Наокі Такіо та менеджеркою програми ПРООН в Україні пані Мізухо Йокой відкрив спільний тренінг JICA і ПРООН "Семінар з підвищення обізнаності, ідентифікації та безпечного поводження з азбестом – Захист здоров’я українців"
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис т.в.о. голови КОДА Миколи Калашника.
Це питання не лише екології, а й нашого здоров’я, майбутнього наших дітей та відновлення країни,
- зауважив Микола Калашник.
Україна послідовно рухається до європейських стандартів у поводженні з небезпечними матеріалами. Азбест, який десятиліттями використовувався в будівництві, водопостачанні, централізованому теплопостачанні та сільському господарстві, сьогодні став серйозним викликом. Особливо на тлі наслідків російських обстрілів, коли величезна кількість будівельних відходів, що містять азбест, потребує правильної утилізації.
У межах заходу учасники також відвідали успішний кейс на Київщині — комунальне підприємство "Центр екологічно-гігієнічного моніторингу та контролю". На спеціальному майданчику в Бородянці здійснюється переробка будівельних відходів: бетону, цегли, кераміки та інших матеріалів. На кінець 2024 року тут було перероблено понад 4 300 тонн основних компонентів будівельних відходів із Макарівської, Бородянської та Гостомельської громад. З початку поточного року відсортовано та перероблено 328 тонн відходів із Макарівської територіальної громади та перероблено 563 тонни будівельних матеріалів із Бородянської громади. Уже перероблені відходи передаються громадам для подальшого використання у процесах відновлення та реконструкції інфраструктурних об’єктів.
Ми розуміємо, що шлях до європейських стандартів — це не лише про технології, а й про зміну підходів, навчання та взаємодію. Тому такі тренінги, як цей, організований JICA і ПРООН, є важливим кроком до об’єднання зусиль. Дякую Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за надання необхідної техніки для переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, завданих російським агресором,
- зазначив Микола Калашник.
Читати "Моя Київщина" у Telegram