#

Мін'юст придбав "золоті" квартири в "Озерному гаю" (ВІДЕО)

20.07.2018 07:22
Мін'юст придбав "золоті" квартири в "Озерному гаю" (ВІДЕО)

Ще наприкінці 2016 року Міністерство юстиції закупило майже півсотні квартир в новобудові. Придбали службове житло для своїх же співробітників, зокрема, для тих, хто найбільше його потребує: переселенців з Криму і Донбасу та одиноких матерів

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Слідство ІНФО".

Важлива соціальна ініціатива варта того, аби сповістити про неї суспільство, але за півтора року міністерство публічно не сказало про це ні слова. Можливо, тому що ціни на житло були суттєво завищені.

Службове житло Мін’юст придбав у селі під Києвом. І, як виявилося, ціна, за якою купили квартири за містом, перевищує вартість навіть багатьох столичних новобудов.

Квартири придбали в будинку так званого “Озерного гаю Сьогодні будинків на території вже кілька, і ЖК активно розростається.

Розбудовує комплекс “ІнтергалБуд”, компанія, пов’язана зі скандальним екс-регіоналом Володимиром Зубиком. Негативний шлейф навколо його імені тягнеться ще з початку 2000-них. Найважчий корупційний злочин, з яким журналісти пов’язували його особу, – оборудки із імпортом нафтопродуктами, які завдали державі мільярдних збитків. Неодноразово Зубик потрапляв у фокус ЗМІ і як скандальний бізнесмен-забудовник.

Не став винятком і “Озерний гай”. Судова тяганина через землі, де “ІнтергалБуд” зводить цей ЖК, тривала більше десяти років. Прокуратура доводила, що землю продали незаконно, адже вона має статус “особливо цінної” і не могла бути відчуженою. Зрештою, “Інтергал” усе ж звів на ній будинок.

 

Але, вочевидь, Мін’юст не цікавився репутацією забудовника, адже врешті саме у “Інтергала” міністерство закупило аж 47 квартир. Всю суму, а це майже 72 мільйони гривень, міністерство перерахувало одразу. Гроші за житло зі спецфонду Мін’юсту переказали 23 грудня 2016-го року.

В середньому на метр квадратний в цій новобудові міністерство витратило 25 тисяч гривень. Журналісти Слідства.Інфо звернулися до фахівця, який уже більше 25 років працює на ринку нерухомості. Віктор Несін запевнив – ціна суттєво завищена: “Якщо взагалі говорити про цей період, вартість квадратного метра в цьому місці коливалася від 11 до 15 тисяч за квадратний метр. Це – без оздоблення”. Він додав, що за суму, яку міністерство заплатило “ІнтергалБуду”, можна було придбати квартири в ЖК у пристойних і недешевих районах Києва, таких, як, наприклад, Оболонь. У лівобережних районах столиці, зауважив Несін, купити квартири можна було ще дешевше.

 

Міністерство не проводило тендер на придбання квартир, адже закон “Про публічні закупівлі” не поширюється на придбання нерухомого майна. Але щоб дістати найкращу пропозицію, Мін’юст ініціював “відкритий” конкурс. От тільки інформацію про нього розмістили глибоко в нетрях сайту. На пропозицію відгукнулося лише три забудовники: чи то більше нікого не зацікавив покупець із майже 75-мільйонним бюджетом, чи то не всім вдалося знайти це оголошення. До слова, “оголошенням” в Мін’юсті назвали Протокол житлово-побутової комісії. Там не було зазначено ані критеріїв відбору, ані кількості квартир, якої потребував покупець.

Серед конкурентів “Озерного гаю” опинилися елітні ЖК. Вартість квадратного метру в яких, за інформацією прес-служби Мін’юсту, сягає 50 тисяч гривень. У результаті, пояснило міністерство, вони обрали “найвигіднішу пропозицію” – у Гатному. 

“Вигоду” вартістю 25 тисяч за квадратний метр у відомстві пояснили так: квартири придбали з ремонтом. Однак ціни, які Мін’юст вирішив заховати за словом “ремонт”, у Гатному ніколи не було.

 

Станом на зараз вартість на квадратний метр готового житла в аналогічному будинку “Озерного гаю”, щоправда, іншої черги, становить приблизно від 17500 до 20000 гривень. Це – разом з тим же ремонтом, про який згадували в міністерстві. Без ремонту середня вартість коливається від 15000 до 17000 гривень. Як зазначив експерт Віктор Несін, з 2016 року ціни на нерухомість фактично не змінилися. Більше того, він наголосив: міністерство купувало велику кількість квартир, а отже – могло отримати чималу знижку. За найскромнішими прогнозами фахівця, знижка могла становити 20%. 

Отже, за найбільш стриманими підрахунками, Міністерство юстиції переплатило “ІнтергалБуду” від 16-ти до 22-ох мільйонів бюджетних коштів. Якщо ж припустити, що забудовник дав міністерству знижку в 20% як оптовому покупцю, то обсяги переплати можуть сягати 36-ти мільйонів гривень.

Читати "Моя Київщина" у Telegram