#

МОЗ нагадало українцям правила йодної профілактики у разі радіаційної аварії (ФОТО)

22.08.2022 18:00
МОЗ нагадало українцям правила йодної профілактики у разі радіаційної аварії (ФОТО)
Фото з мережі Інтернет

Міністерство охорони здоров’я України пояснило громадянам, як правильно проводити йодну профілактику у разі радіаційної аварії

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на пресслужбу МОЗ.

У разі аварії на ядерних установках атомної станції, для зменшенння негативного впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу потрібно використовувати калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню у ній радіоізотопів йоду.

У повідомленні наголошують:

Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики. Таке оповіщення проводиться  місцевими  органами виконавчої влади всіма  доступними  засобами масової інформації.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному  прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням "хмари" та через 6 годин після. Не рекомендовано прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.

У Міністерстві запевняють, що держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей.

Громадян закликають:

Якщо аварія вже сталася, категорично не рекомендовано залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. У будь-якому випадку варто чекати сповіщень від місцевої влади.

Дозування для різних груп населення таке:

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.

Людям старшим за 40 років калій йод не призначають.

Відомство пояснило, які можуть бути наслідки прийому йодиду калію:

Тимчасова блокада функції щитоподібної залози та одноразове введення йодовмісних препаратів практично не позначається на стані здоров'я дітей та дорослих. Але якщо приймати такі препарати протягом тривалого часу і у неправильному дозуванні, підвищується ризик зниження функції щитоподібної залози. Отже, приймати йодовмісні препарати для профілактики не варто. 

Також підкреслюють, що використання спиртового розчину йоду чи розчину Люголя є неефективним та завдасть лише шкоду.

Нагадаємо, що після обстрілу росіянами Запорізької АЕС директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що може статися ядерна катастрофа.


Читати "Моя Київщина" у Facebook