На Київщині пройшов вечір пам'яті загиблих медиків
На Київщині пройшов вечір пам'яті загиблих медиків "Посвіт Пам'яті"
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Орден Святого Пантелеймона Регіональна рада. Київська область".
Цей захід - шана усім медикам-Героям - бойовим, військовим та цивільним, які загинули від російської агресії та зброї.
Пройшов він у Комунальному закладі Київської обласної ради "Білоцерківський краєзнавчий музей". Місце проведення було обране не випадково, адже саме тут створена найбільша експозиція "У битві за життя", присвячена полеглим медикам.
Організовано захід за ініціативи Поважної ради Ордену Святого Пантелеймона, Київською регіональною радою Ордену, за підтримки Київської обласної військової адміністрації та Київської обласної ради.
У залі музею зібралися родини загиблих медиків, військові та медичні працівники, освітяни, представники органів влади і місцевого самоврядування, військових шпиталів і духовенства, громадських організацій, музиканти та співаки. Вечір пам'яті об'єднав дорослих і дітей.
На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих медиків Київщини. Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) відслужив заупокійну літію, згадавши поіменно кожного, хто віддав життя, жертовно служачи ближньому.
Ідейником проведення меморіальних заходів та створення Національної книги пам’яті, куди будуть на вічно вписані імена усіх українських медичних працівників, загиблих від російських загарбників став Голова Поважної Ради Ордена Святого Пантелеймона, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, Міністр охорони здоров’я (2007-2010 рр) Василь Князевич.
Війна для українців розпочалася у 2014 році, вже у той час з-поміж наших громадян були постаті, які в подальшому стали взірцем відчайдушної боротьби, сміливості, професіоналізму та патріотизму не на словах, а на дії.
Одним із них був - білоцерківець, доброволець, медик-«кіборг», який загинув при підриві нового терміналу ДАПу 20 січня 2015 року - Ігор Зінич. Він перший медик, який отримав звання - Герой України (посмертно), також першим був посмертно вшанований Орденом Святого Пантелеймона. Втрата завжди болюча, для колег, друзів, побратимів, але найтяжче для рідних, які ніколи не змиряться зі смертю близької людини. Петро Зінич розповів про брата, яким він був.
У 2014 році, з початком антитерористичної операції на сході України, перед медиками постали нові виклики - пов'язані з екстреною необхідністю в організації та розгортанні польових військових шпиталів у прифронтових зонах, особливостями надання медичної допомоги на полі бою, тяжкими та масовими вогнепальними й осколковими ураженнями у бійців, що не притаманні у мирному житті. Ці завдання були покладені на українські військові госпіталі. Не стали виключенням і Білоцерківський та Ірпінський, військові медики яких у складі мобільних бригад вирушили на виконання наказів. Про той нелегкий досвід та героїзм медиків розповів начальник Білоцерківського військового госпіталю, полковнику медичної служби, доктор медичних наук, Заслужений лікар України Андрій Галушко.
Визначальною та легендарною для Київщини є 72-га окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців. Вони гордість ЗСУ та страшний сон для росіян. 24 лютого 2022 р Чорні запорожці рішуче стали на захист столиці. 72-а ОМБр стала кістяком оборони на Київщині і була на той час єдиною механізованою штатною бригадою, яка отримала бойове розпорядження – боронити місто Київ.
Поряд з нашими бійцями, під обстрілами та кулями, постійно були бойові медики. Вони пліч-о-пліч із нашими воїнами билися та робили усе, щоб врятувати кожне життя до останнього свого подиху. Багато з них у цій боротьбі втратили власне.
Земля Київська окроплена кров'ю бойових медиків, що втратили своє життя у битві за Мощун, звільнення якого стало переломним моментом оборони Києва та Київської області. Вже з перших днів боїв за Мощун, 72 бригада понесла важкі та не поправні втрати. Серед них було чимало медиків.
Якими вони були мужніми та про їхню значимість для кожного бійця розповіли начальник евакуаційного відділення медичної роти військової частини А2167, капітан Павло Коновальчук та офіцер психологічного супроводу військовослужбовців, лейтенант Анна Малькович.
Пам'ять про бойових медиків 72-ої окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців, які відстоювали Київщину, Херсонщину, Харківщину, Донеччину буде вічно жити в наших серцях.
Чимало медиків-добровольців були випускниками Білоцерківського, Макарівського та Обухівського медичних фахових коледжів Київщини.
Жоден район Київщини не оминув біль втрат: Білоцерківщина, Обухівщина, Фастівщина, Броварщина, Бучанський, Бориспільській та Вишгородський райони. Білоцерківщина стала першою із семи районів, яка прийняла свічку пам'яті і передала її наступному - Бучанському.
З 2025 року, обласний захід із вшанування загиблих бойових, військових та цивільних медиків, які загинули у російсько-українській війні - "Посвіт Пам’яті" - проводитиметься щороку, напередодні Дня Медичного працівника.
Нагадаємо, що на Київщині з'явилися екскурсії для іноземців місцями воєнних злочинів росії.
Читати "Моя Київщина" у Telegram