#

На Київщині стартував сезон полювання

08.08.2020 16:23
На Київщині стартував сезон полювання
Фото з мережі Інтернет

У Київській області розпочалось полювання на пернату дичину, що триватиме до кінця жовтня 2020 року

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на пресслужбу ГУНЦ в Київській області. 

Зазначимо, що порядок полювання на пернату дичину визначений Законом України "Про мисливське господарство та полювання".

Отже, для полювання на птахів мисливці повинні мати при собі: державне посвідчення мисливця; щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка користувача мисливських угідь) та відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю.

Слід пам’ятати про заборони під час такого мисливства: не можна полювати ближче ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу), та в стані алкогольного сп'яніння. Також обов’язково дотримуватись заходів безпеки, враховувати ймовірне перебування довкола інших людей. Якщо полювання здійснюється на воді, то обов’язково потрібно мати при собі всі документи на плавзасіб та на право керування ним, - йдеться в повідомленні. 

За порушення правил полювання (без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами) передбачено  адміністративну відповідальність. Також відповідно до ст. 248 (Незаконне полювання) Кримінального кодексу України визначено покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до обмеження волі або позбавлення волі строком до 5 років.

Нагадаємо, що станом на 8 серпня поточного року в Київській області зафіксовано 4128 випадків захворювання на COVID-19.

Читати "Моя Київщина" у Facebook