На Київщині зроблять 3D-копію 120-річного вітряка: для цього зробили 3690 знімків

У селі Пустовіти на Київщині завершили фотограмметричну зйомку старовинного вітряного млина, щоб створити його тривимірну цифрову копію
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Україна Інкогніта".
Як розповіли в "Україна Інкогніта", цей вітряк, відомий як "млин Дриги", звів місцевий заможний селянин Кузьма Дрига. Спочатку він збудував звичайний вітряк, але після поїздки до Голландії привіз звідти проєкт великого голландського млина. За цим проєктом Дрига перебудував вітряк у 1902 році. Потім він збудував ще один млин, щоб молоти борошно для жителів усіх навколишніх сіл.
Всередині вітряка — цілий "завод" з перемелювання зерна у борошно, з шестернями, валами, величезними колесами й навіть окремою кімнатою. При цьому більшість деталей величезного механізму зроблені з дерева — дуба та сосни. Крила та механізму розвороту млина зараз перебувають на реставрації.
Команда "Україна Інкогніта" протягом трьох днів фотографувала історичний млин з повітря, землі та зсередини, зробивши загалом 3690 знімків. На основі цих фото зроблять детальну цифрову копію споруди.
Проєкт також передбачає творення окремої інтерактивної експозиції в Миронівському краєзнавчому музеї, присвяченої родині Кузьми Дриги та млинарству на Київщині. Обіцяють, що вона буде "як в найкращих зразках європейських музеїв".
Цифрова копія допоможе отримати моделі окремих частин млина та надрукувати їх на 3D-принтері. А потім цей великий конструктор перетворять на масштабний макет вітряка висотою 50-60 см. Ця копія матиме підсвітку кожного поверху, а всередину можна буде зазирнути.
Читати "Моя Київщина" у Facebook