На Меморіальному кладовищі під Києвом уже цієї осені мають бути здійснені перші поховання
Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) має бути відкрите вже цьогорічної осені, керівництво держави вважає будівництво цього кладовища принциповим питанням і своїм обов'язком
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Today".
Про це розповів голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович у ході прес-конференції, що відбулася з нагоди будівництва НВМК.
Дробович називає цей об'єкт "найбільшою меморіальною локацією в історії України, можливо, за усі часи". Цей військовий цвинтар має стати не лише місцем поховання загиблих воїнів, а місцем національної пам'яті, скорботи, смутку і вдячності від живих тим, хто загинув за Україну.
Якщо ми все зробимо правильно, це буде найважливіший, найвеличніший меморіальний об'єкт в історії України,
- переконаний Дробович.
Рідні загиблих воїнів давно чекали такого місця пам'яті
За якнайшвидше будівництва та відкриття НВМК виступають і рідні загиблих військових, які вважають, що створення такого об'єкту запізнилось у часі майже на 10 років. Адже війна в Україні триває з 2014 року. А отже і таке кладовище мало з'явитись набагато раніше.
Насправді, критично ставляться ті, хто не дотичний до війни зовсім, котрих, на щастя, це оминуло. Люди не розуміють, навіщо це потрібно. Питання в тому, щоб кожна людина, яка віддала своє життя, не була забута. Для цього це робиться. Це велика історична пам’ятка для всього нашого народу, який нищать,
- заявила дружина загиблого "азовця" Вікторія Красовська.
До початку реального втілення цьому проекту довелося пройти через численні дискусії, нерозуміння і несприйняття. Найбільший спротив був від членів в Гатненської сільської громади, на землях якої буде розташовано це гігантський меморіальний об'єкт.
Людей зрозуміти можна: жити поряд із цвинтарем не хоче ніхто. Однак ідеологи створення кладовища їх таки переконали. Хоч такі доводи може й виглядають дещо цинічними в недоречними, однак громада буде мати реальні фінансові вигоди від сусідства з таким об'єктом. Всі податки з кладовища надходитимуть у бюджет ОТГ.
А крім того, у майбутньому цей меморіал може стати туристичним місцем, яке захочуть відвідати всі, хто прибуватиме до столиці України. Адже саме там можна буде збагнути велич подвигу та реальну ціну, яку Україна заплатила і ще заплатить за свою незалежність.
Нагадаємо, що у тендерному скандалі на 2 млрд – зміни: будівництвом військового цвинтаря займеться німець.
Читати "Моя Київщина" у Telegram