#

На Обухівщині гончарі Dovgan-art проводять майстер-класи для реабілітації військових (ФОТО)

23.05.2024 09:51
На Обухівщині гончарі Dovgan-art проводять майстер-класи для реабілітації військових (ФОТО)
Фото з місця події

Гончарі Dovgan-art, що у селі Хотів Обухівського району, спільно з Українським ветеранським фондом відкрили простір для майстер-класів

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Хроніки Обухова".

Все більше з'являється в Україні осередків, де майстри гончарної справи співпрацюють з медиками та намагаються допомогти колишнім та діючим військовим. Нині майстерня все частіше виконує роль невеличкого реабілітаційного центру.

Власник майстерні Володимир Довган вже понад 30 років займається гончарством. Чоловік і сам має бойовий досвід - у 2015 році став до лав 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Бився за Красногорівку та Мар'їнку. Після демобілізації почав відновлювати українське традиційне гончарство. Зі слів дружини, гончарний круг свого часу врятував ветерана. З початком повномасштабного вторгнення чоловік почав відвідувати шпиталі і проводити арт-терапію для поранених воїнів. Згодом масштабував це у реабілітаційний простір у власній гончарні. Це стало можливим завдяки допомозі Українського ветеранського фонду - волонтеру допомогли купити гончарні круги та нову пічку і звести для майстерні другий поверх. І нині туди постійно навідуються бійці.

Майже медитація чи більше, ніж медитація - головне, що робота з глиною допомагає відновлюватися, має позитивний вплив на загальний стан і психологічний, зокрема,

- розповіли гончарі Dovgan-art.

Нагадаємо, що директорка Обухівської багатопрофільної лікарні та посадовці Обухівської міської ради переймали успішний досвід колег з Білоцерківського Реабілітаційного центру "М-плюс".

Читати "Моя Київщина" у Telegram