#

На Тетіївщині спалах африканської чуми свиней

03.09.2018 05:23
На Тетіївщині спалах африканської чуми свиней

У п’ятницю, 31 серпня, Тетіївська районна державна адміністрація повідомила, що згідно рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації встановлено визначити епізоотичним вогнищем африканської чуми свиней деякі господарства

Про це повідомляє "Моя Київщина" з посиланням на прес-службу Тетіївської районної державної адміністрації.

Неблагополучними пунктами АЧС стали особисті підсобні господарства що розташовані на провул. Остапа Вишні, вул. Польова, вул. Снігурівська.

В неблагополучному пункті:

1) вилучають, умертвляють та спалюють всіх свиней

2) спалюють у визначеному рішенням ДНПК місці туші тварин, трупи тварин, що загинули, свинину, ймовірно контаміновані матеріали, речовини та відходи, дерев’яний та малоцінний інвентар;

3) проводять дератизацію в господарстві, трупи гризунів спалюють;

4) дезінфікують транспорт, задіяний у виконанні заходів, у місцях доставки трупів тварин та інших відходів та на виїзді зі спалаху (неблагополучного пункту);

5) дезінфікують увесь спецодяг та спецвзуття персоналу, задіяного в проведенні заходів. Одноразовий спецодяг спалюють.

Також було визначити зоною захисту частину м. Тетієва по західному кордону р. Роська та р. Росошка, із північного сходу залізницею, із півдня полями у радіусі 3 км.

В зоні захисту:

1. Облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності та попередження власників про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней.

2. Дозволяється забій усіх клінічно здорових свиней населення та господарств зони захисту у визначеному ДНПК місці та використання туш після проведення лабораторних досліджень на АЧС від не менше 10 % забитих тварин.

3. Умертвіння та спалення у визначеному ДНПК місці свиней з ознаками захворювання.

4. Заборона:

ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті;

торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;

проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

Прийнято рішення визначити зоною нагляду: м. Тетіїв, села Голодьки, Росішки, Денихівка, Дібрівка, Дубина, Теліжинці, Дзвеняче, Кашперівка, Скибинці, Черепин.

Заходи в зоні нагляду

1. Збори громадян у населених пунктах із проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

2. Облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності.

3. Знищення бродячих котів і собак гуманними методами, а також проведення дератизації власниками господарств усіх форм власності.

4. Заборона торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

5. Проведення дезінфекції

Для обробки приміщень, обладнання, загонів, території епізоотичного вогнища, забійних пунктів та інших місць, де перебували тварини, тощо використовують дезінфекційні розчини, що знешкоджують вірус АЧС.

Розрахунки витрат дезрозчинів на 1 м-2 та експозиція їх застосування визначаються відповідно до настанов з їхнього застосування.

Після остаточної дезінфекції проводиться оцінка якості знезараження об’єктів.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: