Нацполіція розкрила вже 72 вбивства цивільних, які скоїли росіяни в Бучі

Станом на кінець березня 2025 року слідчі Національної поліції України розкрили 72 вбивства цивільних, скоєних росіянами в Бучі, та повідомили про підозру 23 російським військовим за фактом вчинення вбивств
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "NV".
Ще 11 осіб отримали підозру за фактом вчинення жорстокого поводження з цивільним населенням на Київщині.
Таку інформацію надали журналістам у Головному слідчому управлінні Національної поліції України. Дані наведено за період з 27 вересня 2023 року — саме тоді Нацполіція отримала дозвіл розслідувати злочини, скоєні російськими військовими під час окупації Київщини в 2022-му. Вказані цифри не охоплюють кримінальні провадження, розслідувані СБУ, прокуратурою Київської області та іншими органами.
Загалом за останній рік роботи Нацполіція ідентифікувала більше ніж 1000 військовослужбовців 234-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії Повітряно-десантних військ ЗС РФ, близько 1000 військовослужбовців тактичної групи 656 полку оперативного призначення (в\ч 6720 Рубцовськ Алтайський край), близько 350 військовослужбовців 27 окремого загону спеціального призначення КУЗБАС (в\ч6607 Кемерово), а також 200 військовослужбовців зведеного загону ОМОН та СОБР по Бєлгородській, Володимирській, Калузькій та Ярославській областях.
Поліцейським вдалося розкрити 72 вбивства, вчинені у Бучі. До суду скеровано кримінальні провадження відносно 17 обвинувачених за фактом вбивства 12 осіб. Одне з цих проваджень виконується очно. Всі згадані справи перебувають на стадії судового розгляду.
Наприкінці січня 2025 року Національна поліція Україні презентувала Стратегію управління розслідуванням міжнародних злочинів, скоєних в контексті збройного конфлікту. Цей документ було розроблено спільно із представниками Офісу Генерального прокурора, суддівської гілки влади, міжнародних експертів і громадських організацій, та за підтримки Ради Європи.
Стратегія акцентує увагу на чинниках, які впливають на перебіг розслідування воєнних злочинів в Україні, та пропонує системні рішення й цілі з горизонтом у п’ять років, спираючись як на український досвід, так і на міжнародні стандарти. Загалом документ містить шість ключових цілей, дві з яких визначені Нацполіцією як пріоритет на 2025 рік. А саме — притягнення до відповідальності командування збройних сил РФ та розвиток технологічних інновацій.
Читати "Моя Київщина" у Facebook