#

Опитування показало, що 48% українців негативно оцінюють "Слугу народу", а найкраще ставлення до партії Притули

05.08.2024 12:14
Опитування показало, що 48% українців негативно оцінюють "Слугу народу", а найкраще ставлення до партії Притули
Фото з мережі інтернет

Серед дев′яти політичних парті найбільш негативне ставлення в українців до "Слуги народу", "Батьківщини" та забороненої ОПЗЖ, найбільш позитивне - до партії Сергія Притули

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Українську правду".

Джерелом інформації є опитування Національного Демократичного інституту та Київського міжнародного інституту соціології, проведене у травні.

Згідно з результатами опитування, до партії "Слуга народу" негативно ставляться 48% українців з числа опитуваних, нейтрально – 32%, позитивно – 13%. Як негативне ставлення до ВО "Батьківщина" оцінили 57% українців, 31% висловив нейтральне ставлення і 9% - позитивне. Також 71% українців поставились дуже негативно до забороненої ОПЗЖ, нейтрально оцінюють цю політсили 19% і позитивно 4% українців. 

Думки стосовно партії, очолюваної Сергієм Притулою, розділились, позитивне і негативне ставлення до неї складає 28% відповідно. Позитивне ставлення до "Європейської солідарності" висловили 23%, а негативне – 47% українців. Партію "Удар" негативно оцінили 34% з числа опитаних респондентів, і лише 18% - позитивно. Рівень негативної оцінки серед українців до партій "Розумна політика" та "Голос" майже на однаковому рівні – 27% і 29%. Позитивне ставлення до них висловили 18% і 13% з числа опитаних респондентів відповідно.

Дослідження тривало 8-25 травня. Методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової генерації мобільних номерів опитали 2 508 дорослих мешканців України. До вибірки не включали тимчасово окуповані території станом на 23 лютого 2022 року (Крим, окуповані райони Донецької та Луганської областей). Респонденти, які проживають на територіях, які були окуповані після 24 лютого 2022 року були опитані за умови, що вони відчували себе в достатній безпеці, щоб відповідати на запитання. Випадкова похибка для національної вибірки не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, що видання "Політарена" у своєму матеріалі про регіональну політику в Україні під час війни визначило політичний ландшафт Київщини як такий, що кардинально відрізняється від інших регіонів країни дуже широким типажем осіб, які намагаються впливати на владні процеси.

Читати "Моя Київщина" у Facebook