#

"Під арешт!" - Вищий антикорсуд виніс рішення стосовно біглого олігарха Жеваго

10.07.2024 17:28
"Під арешт!" - Вищий антикорсуд виніс рішення стосовно біглого олігарха Жеваго
Костянтин Жеваго

10 липня слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику групи "Фінанси і кредит" Жеваго, підозрюваному у наданні неправомірної вигоди Голові та суддям Верховного Суду

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу САП.

Як йдеться в повідомленні, після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

У САП також додали, що на момент вчинення злочину і на теперішній час Жеваго знаходиться на території Французької Республіки.

Нагадаємо, що Костянтин Жеваго переховується за кордоном через низку кримінальних справ, пов'язаних з виведенням мільярдів гривень з банку "Фінанси і кредит", який він контролював. Йому також закидають отримання хабара за позитивне вирішення суперечки щодо Полтавського ГЗК. Олігарх намагається повернути до себе активи через сумнівні судові рішення. Зокрема, згадуються компанії "Росава", Білоцерківська ТЕЦ і ТОВ "Преміорі".

"Росава" - колишній найбільший виробник шин в Україні. Проте коли у її власника Костянина Жеваго почалися проблеми, завод фактично став занепадати. Завдяки штучним боргам у понад 20 мільярдів гривень, компанія збанкрутувала. Менеджмент створив альтернативну компанію "Преміорі", яка використовує виробничі потужності "Росави" і випускає продукцію під маркою Premiorri. Білоцерківська ТЕЦ також була частиною конгломерату компаній Жеваги, яка забезпечувала постачання електроенергії та тепла. Проте, майно "Росави" та ТЕЦ було віддано в заставу банку "Фінанси і кредит" і Національному банку, які намагаються реалізувати свої права вимог до цих компаній. У судових процесах, пов'язаних з корпоративними правами на активи, Жеваго намагався забезпечити контроль над "Білоцерківською ТЕЦ" і ТОВ "Преміорі".

У травні 2007 року – жовтні 2010 року Жеваго сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ "Банк "Фінанси та Кредит" та інші наближені до нього особи.

Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит в АТ Банк "Фінанси та Кредит", що було зроблено в порушення правил кредитування. Ці гроші надалі були виведені на інші офшорні компанії олігарха.

Заради приховування незаконного походження грошей, учасники схеми у 2010-2015 роках уклали кредитний договір та понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією та банком. Додаткові угоди систематично та безпідставно дозволяли збільшувати кредитний ліміт, що видавався банком на підконтрольну олігарху компанію без будь-якої ліквідної застави.

Таким чином учасники групи вивели з банку 519 млн гривень, які надалі були легалізовані учасниками схеми.

Загальні збитки АТ "Банк "Фінанси та Кредит" внаслідок кредитування компанії Жеваго склали 1,4 млрд грн.

ДБР повідомило про підозру Жеваго у створенні та керівництві злочинною організацією, привласненні та розтраті майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

Колишній голова правління банку та його два заступники підозрюються в участі у злочинні організації, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Раніше ДБР повідомило про підозру Жеваго та низці керівників банку за іншим фактом - організації розтрати 113 млн доларів США фінансової установи.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир, вертоліт, яхта.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Це активи у вигляді корпоративних прав, коштів та 26 об’єктів нерухомості – оздоровчих комплексів, готелів, житлових та комерційних приміщень розташованих у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави, Кривого Рогу, загальною площею понад 22 тисячі м2.

Нагадаємо, що розшукуваний олігарх Жеваго продовжує розвивати свій телеканал у столичному регіоні.


Читати "Моя Київщина" у Telegram