Ріелтори розповіли, де на Київщині найчастіше купують приватні будинки

У Київській області найчастіше купують приватні будинки в Києво-Святошинському районі
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на статтю 3м2 - онлайн-журналу про новобудови.
З Київської агломерації це найбільший за угодами купівлі. Це об’єктивно, адже Київсвят — заселений крупними населеними пунктами. Далі цей напрям ділиться за інтересом: на Вишневе, Ірпінь, Бучу
— коментує директор агентства нерухомості "Старгород" Олександр Крикніцький.
Далі йде Обухівський напрям, третє місце ділять між собою Бровари і Бориспіль, четверте місце посідає Вишгородський район.
У пошукових запитах найбільш затребувані напрямки: Ірпінь, Буча, Бровари, Софіївська Борщагівка, Вишневе Підгірці, Романків, Лісники, Ходосівка, Козин, Конча Заспа.
Підвищення інтересу до приватних будинківнавколо столиці експерти пояснюють не тільки з сезонним трендом — традиційним весняним пожвавленням на ринку, а й бажанням українців змінити спосіб життя, переїхавши у менш стресову зону передмістя.
За словами Олександра Крикніцького, попит на житло у Київській області значно зріс серед людей, які інвестують у безпеку, якість життя та психологічний комфорт. У 30-кілометровій зоні довкола столиці з’явилось багато невеликих містечок із цікавою пропозицією і повним циклом інфраструктури.
Рієлторка Ірина Луханіна додає, що, по-перше, змінився спосіб життя: багато хто працює віддалено і може дозволити собі жити поза містом.
По-друге, виріс запит на автономність — генератори, свердловини, індивідуальне опалення сприймаються як стратегічна перевага в умовах нестабільності. Крім того, на перший план вийшли екологічність, простір та можливість контролювати своє оточення, особливо для сімей з дітьми
— наголосила рієлторка.
Олександр Крикніцький кажу, що з одного боку клієнти віддають перевагу будинкам з автономією, з іншого — площа будинку має бути невеликою: чим менше, тим краще.
За його словами, елітна заміська забудова не користується попитом, проте це не заважає утримувати продавцям досить високі ціни, оскільки чимало будинків просто зняли з продажу до кращих часів.
Навпаки, зараз на елітних будинках можна заробити більше. Адже сегмент звузився: кількість людей, які купують — обмежене коло, об’єктів теж значно скоротилась. Тому й ціни не падають
— пояснив рієлтор.
За словами Ірини Луханіної, інтерес до заміської нерухомості проявляють не тільки переселенці, а й самі кияни: багато хто свідомо обирає будинки або таунхауси замість квартир у місті. Все більш популярні компактні будинки (80–220 кв. м) із невеликими від 10 соток ділянками. Важливою при виборі об’єкту є фактор безпеки: тому віддають перевагу котеджним містечкам із закритою територією та укриттями.
Отже, у пріоритеті в покупців:
- будинок з готовим ремонтом, меблями, автономними системами;
- надійна інфраструктура поблизу: школа, садок, магазини, медицина;
- зручна транспортна доступність до Києва — до 30 хвилин на авто;
- можливість купити на виплат або з гнучкими умовами.
Нагадаємо, на Обухівщині хочуть назвати вулиці на честь героїв-земляків.
Читати "Моя Київщина" у Telegram