#

Скандальний забудовник Київщини Кулагін вирішив поговорити про геополітику

25.04.2024 13:31
Скандальний забудовник Київщини Кулагін вирішив поговорити про геополітику
Олексій Кулагін

Скандальний забудовник Київщини, керуючий власник девелоперської компанії "ОМОКС" Олексій Кулагін вирішив поговорити про геополітику

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на матеріал Кулагіна у Forbes Ukraine BrandVoice.

Олексій Кулагін – забудовник житлових комплексів "Чайка" та "Сонцтаун".

Забудовник вирішив пороздумувати на тему війни:

Триває 10-й рік війни в Україні й третій – від початку російського повномасштабного вторгнення. Українське суспільство нуртує болісними питаннями. Хто ми для держави та що є держава для нас? Чи змінилася наша держава тією мірою, якою війна змінила людей, громадян? Яку Україну ми захищаємо – країну чиновницько-олігархічного свавілля, чи свою землю, на якій український народ матиме нарешті щасливе майбутнє? 
Всі ці питання не нові, взаємини держави й суспільства – одна з основних тем філософських, історичних, релігієзнавчих досліджень. Різні країни й різні народи свого часу давали відповіді на такі питання, і від цієї відповіді залежало їхнє майбутнє. Ймовірно, настав наш час.

І додав: 

Античний історик Тацит у своїй праці "Аннали" писав, що найбільше законів продукується у часи, коли держава скочується до занепаду: "Corruptissima re publica plurimae leges". Чи це не нагадує про недавній "турборежим" у Верховній Раді? А тисячі й тисячі законів, постанов, указів, нормативних актів, що ухвалювалися раніше і які затверджуються тепер, – кому і яким чином вони служать, ким і для кого ухвалюються? 

Причиною чому Податковий кодекс еволюціонував з колишніх 60 сторінок до теперішніх 570, Кулагін називає задоволенням потреби тим, хто перерозподіляє кошти, забезпечуючи "власне комфортне паразитування".

Він зауважує, що єдиним активом кожної держави є люди і додає:

Очевидно, що ті, хто діє від імені держави, часто не можуть уникнути спокуси "підрівняти" людей по-своєму, спробувати забрати навіть свободу волі, даровану людині Богом. Керувати людьми, як слухняними гвинтиками, – ось до чого вони прагнуть. Проте і гвинтики, буває, виходять з ладу.

Забудовник у своєму матеріалі згадав і про "революцію каструль", яка сталася 2008-2009 роках в Ісландії:

До початку світової економічної кризи 2008 року ця маленька північна країна на рівні ООН отримала найвищі рейтинги за рівнем і якістю життя та доходом на душу населення. Але виявилося, що ці показники – "мильна бульбашка", яку створили три комерційні банки. Вони залучали кошти з-за кордону під високі відсотки, а з початком кризи не змогли виконати зобов’язання і просто зникли. Світові фінансові структури вимагали, щоб держава погасила борги, а це означало б, що протягом 15 років кожен громадянин Ісландії мав би віддавати по €100 у рахунок сплати за помилки й зловживання банків. Ісландці виступили проти.
Вони майже пів року тримали в облозі парламент та уряд, але домоглися відмови від кабальних зобов’язань, зміни влади та ще й справедливих рішень щодо відновлення економіки. Кредити під 0% – це не казка, а реальні рішення, що допомогли Ісландії пережити той шторм. Народ, який взяв владу до своїх рук, сам створив нову Конституцію, щоб надалі унеможливити спроби правителів зневажати інтереси людей. Ісландці відмовилися бути бідними та залежними, позбавленими можливостей, і у них вийшло. 
Ця історія, начебто, стосується суто фінансової сфери, проте насправді – ні. Бо єдиним інструментом співучасті держави у житті народу є саме національна валюта, гроші. Фінансова система для економіки – те саме, що кровоносна система для організму. Якщо нормально функціонують фінанси, якщо на виробництво вистачає грошей, економіка росте й розвивається. Отож, громадяни мають можливість забезпечити собі гідне життя і цінують державу, що створила такі умови.

Гроші Кулагін називає умовним еквівалентом реальних активів і додає, що умовне не може мати власної ціни й не може бути товаром, а ще, що гроші не можуть бути й ресурсом, бо вони – тільки функція перетворення:

Національна валюта існує для того, щоб громадяни могли конвертувати свою дієздатність у нові можливості. Сучасні успішні держави не намагаються керувати людьми, вони керують дієздатністю людей.

Роздумує скандальний забудовник і про засади теперішнього капіталістичного способу виробництва. Він стверджує, що їх заклала протестантська церква:

За такої системи людьми не намагаються управляти, як отарою, а керують їхньою дієздатністю, тому піклуються про наявність такої дієздатності. Це й освіта, й освіченість, яка передбачає окрім знань ще соціалізацію, це можливість застосування знань, яка дає змогу набути навички, що стануть досвідом. Це значить, що держава цінує і підтримує професіоналізм у кожній галузі й сфері.
Єдиний спосіб, за допомогою якого держава може керувати такою системою, – це гроші. Людина, яка хоче жити краще, планувати та реалізовувати довготермінові плани, дбати про власне майбутнє, про своїх дітей, зацікавлена у підвищенні своєї кваліфікації та дієздатності. Від держави їй треба лише гарантії незмінності законів і правил, а також гарантії щодо купівельної та накопичувальної здатностей національної валюти.

Кулагін вважає, що у цій системі податки дають змогу утримувати державні структури, які уповноважені громадянами на виконання функцій держави, а також армію, яка має забезпечувати безпеку, а ще додає, що тільки гроші й справедливі правила дозволяють завантажити національні виробничі потужності, адже будь-яка робота має бути справедливо профінансована:

Заробляючи гроші на власні потреби, для забезпечення свого майбутнього, громадяни створюють реальні активи, а цим підвищують конвертаційну вагу національної валюти на зовнішніх ринках.
Тобто, держава забезпечує контрольованість і врівноваженість ситуації на своїй території й одночасно зміцнює власні позиції у світі. Чим дієздатніший народ, тим сильніша держава.

Власник "ОМОКС" вважає, що заробляючи гроші на власні потреби, громадяни створюють реальні активи, які підвищують конвертаційну вагу національної валюти на зовнішніх ринках.

Якщо гроші недоступні, дефіцитні, то національні виробничі потужності не завантажені, вони стають баластом. Не виробляється національний продукт – і національна валюта втрачає свою конвертаційну вагу. Щоб застрахувати себе, убезпечити від ризиків, люди починають купувати валюту іншої держави. Оскільки гроші – це еквівалент реальних активів держави, то, купуючи, умовно, долари, українці стимулюють американську економіку. Те саме стосується валюти інших країн, 

- додає Кулагін.

У своєму матеріалі він згадує і про США, які, на його думку, дуже вправно використовують фінансові інструменти на користь своїй державі:

У період кризи 2008 року там зменшили ставку проєктного кредитування до 0% річних. Що це означає? У людини є проєкт, вона його представляє і може отримати проєктне кредитування бізнесу без відсотків, без застави й без будь-яких додаткових ускладнень. Можеш працювати, маєш власний проєкт – презентуй ідею, бери гроші й працюй, забезпечуй себе і плати податки. І ніхто не називав такі умови пільговими, не надавав їм характеру ексклюзивних подарунків. Бо людина має можливість використати кредитні гроші для створення матеріального активу, який не лише приносить прибуток, а й посилює державу.

І насамкінець Кулагін каже, що люди готові боротися та помирати за державу, у якій вони можуть реалізувати свою дієздатність і забезпечити майбутнє своїм дітям:

Якщо державні органи прагнуть створити стабільні та справедливі умови для самореалізації кожного громадянина, якщо національна валюта спрямовується на цілі виробництва, якщо людям комфортно й спокійно жити на своїй землі, держава непереможна. Коли ж у суспільстві вирують суперечки про те, хто ми для держави і якою є наша держава, це тривожний сигнал. Відповіді на ці питання мають дати ті люди, яким суспільство делегувало право ухвалювати державні рішення. Причому громадяни нашої країни, які за багато років вже наслухалися красивих слів, очікують від влади відповідь діями. 

Нагадаємо, що київський "забудовник"-шахрай опинився на лаві підсудних: хто такий Шаповалов і що "будує".

Читати "Моя Київщина" у Telegram