#

Сміттєзвалище у Горенці становить екологічну небезпеку: мешканці б'ють на сполох (ФОТО, ВІДЕО)

16.10.2024 10:42
Сміттєзвалище у Горенці становить екологічну небезпеку: мешканці б'ють на сполох (ФОТО, ВІДЕО)
Фото з мережі Інтернет

Роками сміттєзвалище в Горенці викликає дедалі більше тривоги та обурення у місцевих жителів, бо воно стало місцем значної екологічної небезпеки

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на Inform-Arta.

Сміттєзвалище виділяє токсичні речовини та сприяє поширенню небезпечних захворювань.

Жителі села Горенка, що є частиною Гостомельської громади, давно вимагали його закриття, посилаючись на шкідливий вплив як на довкілля, так і на здоров’я населення.

Гостомельська сільська адміністрація, співпрацює з підприємством "Рекультивація", яке займається утилізацією сміття в Горенці. Проте місцеві дедалі більше розчаровуються у владі. Вони стверджують, що незважаючи на неодноразові скарги й звернення, начальник Гостомельської військової адміністрації Сергій Смаль не звертає на них увагу. Жодних перевірок не проводиться, хоча Державна екологічна інспекція України зафіксувала понад 25 порушень з боку "Рекультивації" ще у 2021 році.

За правління Смаля ситуація погіршилася. Мешканці стверджують, що будівельне сміття та неперероблені предмети домашнього вжитку, включаючи пластик, ПЕТ-пляшки, плівку, текстиль і навіть небезпечні матеріали, такі як автомобільні шини та люмінесцентні лампи, що потребують окремих умов утилізації, продовжують викидати та захоронювати на місці. Деякі побутові відходи спалюють відкрито, в результаті чого утворюється густий дим і нестерпний сморід, що завдає ще більше страждань громаді.

Сміттєзвалище є загрозою забруднення грунтових вод. Навколо сміттєзвалища утворилися озера та річки, наповнені токсичною рідиною, утвореною продуктами розпаду сміття, що накопичується роками.

Окремо стоїть питання щодо незаконного використання землі, що належить громаді. У 2021 році територія сміттєзвалища склала 11,7 га, більшість з яких є комунальною власністю сільської ради. Відсутні законні договори оренди, а приватні земельні ділянки незаконно використовуються для розміщення відходів. Місцеві жителі підозрюють, що Смаль наживається на цих незаконних діях, а сміттєзвалище використовує як власний бізнес у стилі 90-х.

Згідно зі звітом Державної екологічної інспекції, збитки, завдані землі, вже склали 364,8 млн грн, а також додаткові 31,9 млн грн витрат, пов’язаних із забрудненням – це лише показники 2021 року.

Незважаючи на тривожні масштаби загроз для навколишнього середовища та здоров’я, які створює сміттєзвалище, адекватної реакції з боку начальника ГСВА немає.

Горенчани продовжують домагатися закриття незаконного сміттєзвалища, але їхні звернення залишаються без відповіді, викликаючи питання про пріоритети можновладців.

Нагадаємо, що на Київщині фермер завдав понад 3 мільйони гривень збитків державі через неутилізовані відходи.


Читати "Моя Київщина" у Facebook