#

Стрічка українського режисера Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" отримала "Оскар" (ВІДЕО)

11.03.2024 08:03
Стрічка українського режисера Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" отримала "Оскар" (ВІДЕО)
кадр з фільму

У Лос-Анджелесі пройшла 96-а церемонія нагородження найпрестижнішою кінопремією світу "Оскар", де переможцем у номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм" стала українська стрічка "20 днів у Маріуполі"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "УП".

"Мені хотілося б, щоб я цього фільму ніколи не знімав. Я хотів би поміняти цей "Оскар" на те, щоб Росія ніколи не вторгалася в Україну і більше ніколи не нападала на наші міста. Але разом ми можемо зробити так, щоб правда перемогла. Слава Україні!",

- сказав Чернов під час церемонії. 

Документальна стрічка режисера Мстислава Чернова стала третім українським фільмом, номінованим на премію Американської кіноакадемії за 96 років її існування. Фільм "20 днів у Маріуполі" створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і зафіксували початок знищення країною-агресоркою українського міста. За це вони згодом отримали Пулітцерівську премію.

Документальну стрічку змонтували на основі матеріалів, які Чернов з командою фотокореспондентів Associated Press зняли в обложеному росіянами Маріуполі та відправляли в світові ЗМІ, розповідаючи про страшні події в місті: загибель дітей та дорослих, масові стихійні поховання, знищений російським авіаударом пологовий будинок та інші російські воєнні злочини.

Стрічка стала найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року – вона зібрала 500 тис. грн тільки за перший вікенд прокату. Напередодні "Оскара 2024", 9 березня, Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко отримали Шевченківську премію за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя. Серед них репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм "20 днів у Маріуполі". Раніше стрічка Чернова здобула нагороду "британського Оскара" – кінопремії BAFTA і приз глядацьких симпатій фестивалю Санденс. Крім того, на початку 2024 року Мстислава Чернова відзначили премією Гільдії режисерів США за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

Нагадаємо, що фільм "Буча" та новостворений фестиваль документальних фільмів "Cinema for Victory" від Держкіно під патронатом Офісу Президента викликали багато обурень всередині кіноспільноти.


Читати "Моя Київщина" у Facebook