#

Суд виправдав сільського голову – хабарника з Бориспільщини, бо слідство вело не НАБУ

31.07.2018 10:49
Суд виправдав сільського голову – хабарника з Бориспільщини, бо слідство вело не НАБУ

Прокуратура Києва підозрює голову Мартусівської сільської ради Бориспільського району (Київщина) у отриманні неправомірної вигоди у розмірі 250 тис євро (ч. 4 ст. 368 КК України)

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Наші гроші".

Згідно з ухвалою суду від 01.08.2017, суд повернув прокуратурі обвинувальний акт, тобто відмовився розглядати обвинувачення. Колегія суддів дійшла висновку, що слідство повинні були проводити не прокурори, а детективи Національного антикорупційного агентства України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Слід зробити висновок, що досудове розслідування та затвердження обвинувального акту у цьому кримінальному провадженні проводили не уповноважені не це особи", – йдеться у тексті ухвали.

У грудні минулого Апеляційний суд Київської області повернув апеляцію заступнику прокурора Києва. Таким чином ухвала Бориспільського суду від 1 серпня набрала законної сила 5 грудня 2017 року.

Цього року справа за підозрою сільського голови у хабарі на 250 тисяч євро знову потрапила на розгляд Бориспільського міськрайонного суду.

Як йдеться у матеріалах справи, представник прокуратури у суді наполягав, що підстав для повернення обвинувального акту через проведення розслідування неналежними особами відсутні, оскільки відповідно до постанови про визначення підслідності, винесеної 16.03.2017 Генпрокурором Юрієм Луценком, підслідність була визначена за слідчим управлінням прокуратури Києва. Крім того, згідно з листом заступника Генпрокурора – керівника САП Назара Холодницького від 14 березня, визначити підслідність кримінального провадження за детективами НАБУ неможливо.

Попри аргументи представника прокурори, 26 червня Бориспільський міськрайонний суд знову повернув обвинувальний акт з тими ж аргументами, які були зазначені в рішенні суду від 01.08.2017.

Представник прокуратури подав апеляцію. Її розгляд призначено на 14 серпня.

Обидва рази судді, аргументуючи повернення обвинувального акту прокуратурі Києва, зазначали, що детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування злочинів, передбачених, зокрема ст. 368 КК України (отримання хабара), якщо розмір предмета злочину у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину.

В обвинувальному акті зазначено, що сільського голову підозрюють у отриманні 250 тис євро хабара, що станом на 20.03.2017 . становило 7,22 млн грн., що перевищує 500 прожиткових мінімумів. Відповідно досудове розслідування у справі мали здійснювати детективи НАБУ. (Наразі прожитковий мінімум складає 1777 грн., тобто 500 мінімумів – це 888 тис грн.)

Згідно з КПК України, заборонено доручати проведення досудового слідства у злочинах, підслідних детективам НАБУ, іншим правоохоронним органам, у тому числі і слідчим прокуратури. Крім того, обвинувальний акт, надісланий до суду, мали б затвердити прокурори САП.

Головою Мартусівської сільради Бориспільського району Київської області є Василь Косовець.

Читати "Моя Київщина" у Telegram