#

ТОВ "Забір’я" зірвало виконання Програми розвитку галузі рибного господарства Київщини

17.12.2024 13:13
ТОВ "Забір’я" зірвало виконання Програми розвитку галузі рибного господарства Київщини
Фото з мережі Інтернет

Київський рибоохоронний патруль був змушений розірвати з ТОВ "Забір’я" договір на закупівлю послуг зариблення Київського водосховища від 25.10.2024 року

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "КВ".

Вказана компанія не тільки виявилась неспроможною зарибити водосховище мальком зі своєї водойми, а ще й фактично вкрала водні біоресурси (рибопосадковий матеріал) в озерах сусіднього села Бобриця, які належать державі і увійшли до складу регіонального ландшафтного парку "Приірпіння".

При це КВ стало відомо з допису у Facebook голови постійної комісії з питань екології Київської обласної ради (КОР) Романа Титикало. 

Фактично йдеться про виконання Програми розвитку галузі рибного господарства в Київській області на 2024 – 2027 роки (була затверджена рішенням КОР 16 травня 2024 року), якою передбачається зариблення річки Дніпро мальком, що має закуповуватись за частину коштів, які отримуються обласним бюджетом від продажу лотів на право ловлі риби.

Тендер на продаж риби виграло ТОВ "Забір’я", до якого куча претензій у прокуратури, оскільки товариство зареєструвало державні дамби на річці на себе і не має договорів оренди на озера, в яких добуває рибу. Відповідно до відповіді Київського рибоохоронного патруля, в селі с. Забір’я повинно було здійснюватися вилов та вивантаження водних біоресурсів. Озера в сусідньому селі Бобриця визнані судом державною власністю, а згодом вони визнані памʼяткою природи – прийнято рішення про  створено регіональний ландшафтний парк «Приірпіння». Так ось виявилось, що ТОВ "Забір’я" вирішило виловити рибу в памʼятці природи і продати державі,

- обурився Роман Титикало.

Голова профільної комісії КОР додав, що облов риби з водойми в с. Бобриця здійснювався неводом з подальшим переселенням до садків, з яких, в свою чергу, за допомогою крана "Піонер" риба перезавантажувалася до живорибного автомобільного транспорту для транспортування та подальшого випуску риби до водного об’єкта в с. Забір’я. Тобто виловили в памʼятці природи потім запустили в свої озера і намагались продати державі.

Нагадаємо, що у Броварській громаді розробили програму зі створення безбар'єрного простору.

Читати "Моя Київщина" у Facebook