У Боярці вперше пройшла акція "Полум'я братерства"
Учора, 14 серпня, у Польщі та Україні одночасно запалили свічки на вшанування пам’яті вояків Армії УНР в рамках акції "Полум’я братерства"
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Боярської МТГ.
Започаткована акція була шість років тому українськими пластунами та польськими скаутами (гарцерами).
Полум'я братерства цього року вперше підхопили і в Боярській громаді.
Цю ідею втілили в життя Боярський краєзнавчий музей спільно з ініціаторами проведення акції в Боярці Анатолієм та Дмитром Безручками.
Подія відбулася на території Комплексу поховань вояків Армії УНР, що знаходиться в Боярці по вул. Зеленій.
Чин літії здійснили клірик Свято-Миколаївського храму о. Олександр та настоятель Свято-Андріївського храму о. Назарій.
Учасники акції запалили свічки, а також вшанували пам’ять вояків Армії УНР покладанням квітів.
Нагадаємо, що відкриття Комплексу поховань у Боярці відбулося 16 червня 2013 року після великої роботи активістів БФ "Героїка" та численних патріотів, які підтримали ідею відновлення могил шести вояків Армії УНР. Вони загинули взимку 1918-1919 років у боях на підступах до Києва. Волосне містечко Будаївка (тепер Боярка) стало місцем їх поховання. Вже в серпні 1920 року воїни Армії УНР разом з польськими солдатами захищали Польщу та Європу від більшовицької навали. Саме на згадку про ці виняткові події у Польщі, а тепер і в Україні відбувається вшанування пам’яті воїнів Армії УНР, які поховані на цвинтарях у різних польських містах.
Про ці історичні події розповіли нащадки легендарного героя Національно-визвольних змагань 1918-1921 рр. Марка Безручка – Анатолій та Дмитро.
Марко Безручко – український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, творець та один із командирів так званого "Дива на Віслі" – військової операції з відбиття наступу російсько-більшовицьких окупантів під Варшавою, яка врятувала незалежність Польщі в 1920 році.
Нагадаємо, що у Василькові відкрили меморіальну дошку на честь Леоніда Звінігородського.
Читати "Моя Київщина" у Telegram