#

У Чорнобилі ввели в експлуатацію нове сховище ядерного топлива

26.04.2021 17:05
У Чорнобилі ввели в експлуатацію нове сховище ядерного топлива
Фото з місця події

У присутності президента України Володимира Зеленського відбулося вручення ліцензії на здійснення діяльності - експлуатацію ядерної установки "Сховище відпрацьованого ядерного палива" на Чорнобильській атомній електростанції

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Іnterfax".

Президент Зеленський наголосив, що це знаковий крок для безпеки в Чорнобильській зоні, безпеки в Україні, безпеки в Європі та в цілому світі. Крок, який ми робимо сьогодні з безмежною вдячністю та шаною всім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а також з безмежною вірою та готовністю працювати заради безпечного, екологічного майбутнього наших дітей, наших наступних поколінь.

Також він зазначив, що Україна робить усе можливе для зміцнення надійності й безпеки, щоб не допустити катастроф, таких як на ЧАЕС.

Ми дуже раді, що на цьому шляху Україна не одна і має широку підтримку міжнародних партнерів. І сьогоднішній день – яскравий приклад і такої підтримки, і ефективності наших спільних дій. Сьогодні введено в експлуатацію нове сховище для відпрацьованого ядерного палива, - розповів Зеленський.

Глава держави наголосив, що правильне поводження з відпрацьованим ядерним паливом - це невід'ємна частина ядерно-паливного циклу і є першочерговим на всіх етапах. Нове сховище, на експлуатацію якого була видана ліцензія, є більш технологічним та безпечним і має термін експлуатації до 100 років.

Президент також нагадав, що реалізація цього спільного проєкту України та її міжнародних партнерів тривала понад десять років, подякував усім, хто брав участь у будівництві сховища.

Виконувач обов'язків генерального директора Чорнобильської АЕС Валерій Сейда зазначив, що ліцензія на експлуатацію СВЯП-2 підтверджує, що на цьому об'єкті впроваджено сучасні технології, які повністю відповідають нормативам України і рекомендаціям Міжнародного агентства з атомної енергії.

Сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2) призначене для прийому, підготовки до зберігання й безпосереднього зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловидільних збірок Чорнобильської АЕС. СВЯП-2 прийме на довгострокове зберігання зі старого сховища СВЯП-1 відпрацьоване ядерне паливо у кількості близько 22 тис. паливних збірок. Термін перевезення всього відпрацьованого ядерного палива – близько 10 років.

У грудні 2020 року завершили активну фазу "гарячих випробувань", під час яких до СВЯП-2 перевезено 186 відпрацьованих тепловидільних збірок.

Роботи з будівництва СВЯП-2 профінансували з міжнародного рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку, донором якого є Україна. Вартість проекту становить 448,2 млн євро.

Також нагадаємо, що нещодавно Вселенський Патріарх Варфоломій виступив у спеціальному відеозверненні до дискусії Київського Безпекового Форуму.


Читати "Моя Київщина" у Facebook