#

У СБУ розповіли про унікальну операцію, яка допомогла звільнити Київщину

09.12.2023 11:20
У СБУ розповіли про унікальну операцію, яка допомогла звільнити Київщину
Фото з мережі Інтернет

Голова СБУ Василь Малюк розповів про унікальну спецоперацію з ліквідації російського штабу на Поліссі, яка посприяла звільненню Київщини

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу СБУ.

Знищення тилового пункту управління росіян відбулося на Поліссі в березні 2022 року. Унікальна диверсійна операція з використанням важкої артилерії стала вагомим внеском СБУ у звільнення Київщини від окупантів.

Її деталі представлені у фільмі "Лігво ворога. Ліквідація" з документального циклу "СБУ. Спецоперації перемоги". 

Голова СБУ Василь Малюк наголосив:

Це була перша така диверсійна робота з використанням артилерійських сил. Вдале, якісне, диверсійне відпрацювання СБУ разом із артилеристами ЗСУ є прикладом того, що разом — ми сила. Воно посприяло обороні Київщини. Ми відбили ворога, і він був змушений відступати з території України.

У штабі розташовувалось керівництво російських військ, які наступали на Київ. Також окупанти зберігали поруч велику кількість техніки, боєприпасів і палива. Цей логістично-управлінський центр і став ціллю Служби безпеки.

Щоб вразити об’єкт, спецпризначенці СБУ непомітно доставили артилерію у так звану сіру зону, впритул до російських позицій. Важкі 152-мм гармати перекидали на диверсійному рейді у безпосередній близькості до ворога.

Це була зухвала операція. По суті, за декілька кілометрів від ворога хлопці готували позиції для роботи нашої артилерії

— зазначив Голова СБУ.

Завдяки успішному артилерійському відпрацюванню командний пункт загарбників було знищено. Спецоперація була реалізована СБУ у взаємодії із 44 артилерійською бригадою ОК "Захід" ЗСУ.

Як наголосив Василь Малюк, після цієї операції ЦСО "А" та 13-те Головне управління військової контррозвідки СБУ разом із Силами оборони продовжили робити свій внесок у звільнення Київщини: мінували логістичні артерії, підривали мости та нищили російську техніку та окупантів.

У першому фільмі циклу "СБУ. Спецоперації перемоги" розкриваються деталі підготовки операцій Служби безпеки зі знищення Кримського мосту. У другому – як снайпери Центру спецоперацій "А" СБУ воювали за "Дорогу життя" під Бахмутом навесні 2023 року.

Читати "Моя Київщина" у Facebook