#

У Вишгороді презентували виставку "Те саме Трипілля…"

08.12.2018 18:00
У Вишгороді презентували виставку "Те саме Трипілля…"

Вчора, 6 грудняу Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) презентували археологічну виставку "Те саме Трипілля…"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на  сторінку Вишгородського історико-культурного заповідника у Facebook.

Виставка стала завершальним заходом унікального науково-просвітницького проекту "Київщина археологічна".

До ВІКЗ завітали співробітники Київського обласного археологічного музею, представники Інституту археології НАНУ, учні 7-А класу Вишгородської середньої школи №1 з класним керівником Міленою Гегельською. Також відбувся науково-методичний "круглий стіл" з тематики археологічних досліджень Київщини.

Виставку "Те саме Трипілля..." презентував доктор історичних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії археології Університету ім. Б. Грінченка Михайло Відейко.

Він розповів, що сьогодні вперше представлено для ознайомлення громадськості унікальні матеріали цьогорічних археологічних розкопок у селі Трипілля.

Орієнтиром для розкопок стали записи і карти відомого дослідника, який знайшов сліди Трипільської цивілізації на Київщині, Вікентія Хвойки. Цьогорічна експедиція досліджувала місця, зазначені Вікентієм Хвойкою, і знайшла місце з багатим археологічним матеріалом, серед якого є унікальні фрагменти посуду з мальованим і врізним орнаментом (4300-4200 рр. до н. е.).

"Раніше такий посуд вважався привізним, але велика кількість його фрагментів з малюнками дозволяє зробити припущення, що його виготовляли самі трипільці", - зауважив Михайло Відейко.

Також він надав колегам багато фахової інформації, пов’язаної з розкопками.

Підписуйтесь на офіційну сторінку порталу "Моя Київщина" у Facebook.

Під час виступів на "круглому столі" фахівці обмінялися думками та досвідом, і висловили пропозицію продовжити проект "Київщина археологічна".

"2018 рік проходить під гаслом збереження культурної спадщини. Адже в цьому році – багато ювілейних дат. Щоб знати, цінувати, зберігати і популяризувати археологічну спадщину, ми співпрацюємо в рамках міжмузейних програм над проектом «Київщина археологічна», де презентуються знахідки, результати досліджень археологічної спадщини", – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Довідково:

Програма співробітництва між музеями Київської області в галузі збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» започаткована в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя створення Національної академії наук України. Ініціатор проекту – Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ). Також ВІКЗ визначений експозиційною базою програми "Київщина археологічна". Академічну підтримку проекту здійснює Інститут археології НАН України.

У рамках проекту, який тривав із травня по листопад 2018 року, відбулася низка міжмузейних заходів. Свої напрацювання, окрім Вишгородського історико-культурного заповідника, презентувала низка історико-культурних закладів. Своїм досвідом поділились, зокрема, Національний історико-культурний заповідник "Переяслав", Яготинський історичний музей, т.ін. Метою програми була комунікація музеїв Київщини у галузі збереження археологічної спадщини Київської землі. Під час роботи проекту фахівці обмінялися досвідом у сферах краєзнавства, етнографії, мистецтвознавства та культурного менеджменту. А відвідувачі, які завітали на виставки, конференції, "круглі столи", ознайомилися з унікальними археологічними матеріалами, які дали можливість глибше дізнатися про історію рідного краю.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: