#

Україна отримала статус кандидата у НАТО

25.03.2024 11:59
Україна отримала статус кандидата у НАТО
Фото з місця події

Постійний комітет Парламентської асамблеї НАТО під час зустрічі у Таллінні 23-24 березня ухвалив рішення щодо надання Україні, Грузії,  Боснії та Герцеговині статусу кандидатів у члени НАТО 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу ПА НАТО.

Зустріч відбулася за участю понад 40 делегацій від країн-членів НАТО. До неї також вперше долучилися шведські парламентарі як повноправні члени.

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголосила, що двері НАТО мають залишатися відчиненими, оскільки це робить Альянс сильнішим. 

Наступного тижня Естонія відзначає 20-річчя членства в НАТО. Немає жодних сумнівів, що НАТО зробило Естонію сильнішою, але й наше членство зміцнило Альянс...

 - зазначила урядовиця під час виступу на зустрічі.

Вона закликала країни-члени більше інвестувати в оборону. "Не лише 2% нашої економіки, а як мінімум 2,5%. Естонія зараз інвестує понад 3% в оборону", - додала глава естонського уряду.

Законодавці країн НАТО також підготували свої початкові рекомендації щодо того, як главам держав і урядів країн Альянсу слід зміцнювати колективну оборону та стримування, трансформувати НАТО і зберігати повну підтримку перемоги України. Ці рекомендації обговорять на саміті у Вашингтоні 9-11 липня цього року. А остаточні рекомендації Асамблеї для Вашингтонського саміту НАТО щодо кандидатів будуть погоджені під час весняної сесії в Софії (Болгарія) наприкінці травня.

Президент Парламентської асамблеї НАТО Міхал Щерба повідомив, що кількість делегатів від України збільшать з 8 до 12. Це відповідатиме кількості делегатів, яку мають країни-члени альянсу.

Нагадаємо, що Омбудсмен розповів про вилучення дітей із сімей українських біженців в ЄС.


Читати "Моя Київщина" у Facebook