#

В Україні сьогодні відзначають День Героїв

23.05.2024 17:26
В Україні сьогодні відзначають День Героїв
Фото з мережі Інтернет

23 травня в Україні відзначають День Героїв - борців за свободу та незалежність 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "ZN.UA". 

Це свято є символом непоборності української нації та її жаги до вільного життя на рідній землі. 

Історія Дня героїв

Його історія розпочалась у 1941 році, коли 23 травня у Кракові відбувся Другий великий собор Організації українських націоналістів (ОУН). Саме у травні пішли з життя лідери та ідеологи націоналістичного руху – Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

До проголошення незалежності України День героїв відзначали підпільно здебільшого колишні воїни УПА та дисиденти. Поки що День героїв є неофіційним державним святом, але його визнають органи місцевого самоврядування у багатьох регіонах нашої країни.

З 2014 року після початку агресії Росії проти України свято набуло все більшої популярності. Його популярність також зросла після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Значення свята

Воно було встановлено на честь лицарів  Київської Русі, українських козаків, січових стрільців, гайдамаків, опришків, воїнів УНР, ОУН-УПА, герої Небесної сотні та російсько-української війни.

Зараз сміливі українські воїни героїчно боронять нашу країну від російських окупантів, звільняють захоплені території та стримують ворожу армію. Це свято військових, які захищають українську землю, а також волонтерів та медиків.

Нагадаємо, що у Боярському музеї пройде відкриття фотовиставки "У сталевих грозах".


Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: