#

Влада Тетієва всупереч волі громади планує закрити 8 шкіл

06.09.2024 18:27
Влада Тетієва всупереч волі громади планує закрити 8 шкіл
Фото з мережі Інтернет

25 червня 2024 року Тетіївська міська рада на сесії ухвалила рішення про закриття навчальних закладів 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".

Публічно проблему у своєму дописі на Фейсбуку висвітлив підприємець із Тетієва, ексдепутат Київської облради Руслан Голуб. Його обурило, що 25 червня 2024 року міська рада на сесії ухвалила рішення про закриття наступних навчальних закладів:

  • Бурківецька школа з 22 здобувачами освіти
  • Височанська школа – 21 здобувачами освіти
  • Дзвеняцька школа  – 22 здобувача освіти
  • Росішанська школа – 20 здобувачів освіти
  • Клюківська школа – 48 здобувачів освіти
  • Голодьківська школа – 50 здобувачів освіти
  • Скибенецька школа – 50 здобувачів освіти
  • Кошівська школа – 46 здобувачів освіти
  • Теліженецький ліцей – 72 здобувача освіти (пониження ступеня)

Рішення місцеві депутати обґрунтували положенням Постанови КМ України від 5 березня № 245, яка передбачає припинення субвенцій для шкіл з кількістю учнів менше ніж 45 осіб з 1 вересня 2025 року. Проте, як зауважив бізнесмен, у правовому документі йдеться про 2025 рік, а нині тільки 2024-й. Ба більше, у деяких  школах навчається понад 45 дітей, тому вони не мали б підпадати під закриття.

Руслан Голуб зазначає наступне:

На момент голосування Кошівська філія Кашперівського ліцею мала 47 учнів 2-8 класів і 9 заяв на зарахування в 1 клас на 2024-2025 навчальний рік. Загалом заклад мав 56 учнів, що дозволяє йому продовжувати свою роботу без порушення Постанови КМ № 245. Станом на 07.06.2024 року Кошівська філія отримала ще 7 заяв від батьків з  с.Бурківці на зарахування дітей, але ці заяви навмисно не були зареєстровані директором Кашперівський ліцей.
Директор пояснив це тим, що Відділ освіти повідомив, що діти повинні відвідувати опорний заклад у м. Тетіїв №1, незважаючи на бажання та прохання батьків, незважаючи на те, що заклад укомплектований досвідченими педагогами, технічно оснащений і має укриття. Подібна ситуація склалася і з Голодьківська філія Тетіївського ліцею №2. На момент прийняття рішення школа мала 41 учня, і до 1 класу було подано 7 заяв, що разом становить 48 учнів. Це також дає право на подальше існування школи.

 На повістку денну сесії питання про закриття шкіл внесла “з голосу” депутатка Ольга Лях, партія “Свобода” (відео тут). Під час виступу, як вказує Голуб, депутатка вказала таке:

Що всі проєкти рішень вже були розглянуті на комісіях, запевняючи депутатів, що процедуру громадських слухань та інформування батьків було дотримано, і все погоджено з батьками та педагогічними колективами при виїзних зустрічах. Депутати повірили  «правдивості» слів  Ольга Лях яка очолює комісію з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту.

Насправді ж бізнесмен зазначає, що процедуру ухвалення такого рішення було порушено. Як пояснила у коментарі “Моїй Київщині” його помічниця Оксана Мащенко, зокрема, не було проведено громадського слухання:

 Громадське слухання не проводилося. Це велике порушення закону. Вони сказали: “Так, батьки проводили”, але це було тільки на словах.

 Вона припускає, що місцева влада чинить так через бюджетні питання:

Виходить, що, якщо ці школи не закривають, то держава фінансувати їх не буде, тобто вони впадуть на бюджет місцевого самоврядування. Міська рада цього не хоче робити, і їм вигідніше закрити це все діло і не втручатись. Розумієте, нема школи - нема проблеми.

Свавілля міськради підтверджує й активіст Леонід Дяченко:

З громадами роботу не проводили, до батьків ніхто не приїжджав, їх не попереджали, а просто поставили перед фактом. З відділу освіти Надія Дячук приїхала і сказала, що вас більше немає, ми так рішили, це не наша забаганка, в нас нема грошей вас утримувати, і все. Всім до побачення!.

Батьків, вчителів та небайдужих містян, звісно, такий стан справ не влаштував. Після сесії вони вирішили діяти:

Після прийняття цього рішення, батьки та вчителі звернулися до депутатів і голови міської ради Богдан Балагура з підписами понад 300 громадян нашої громади з проханням переглянути рішення щодо закриття Кошівська філія Кашперівського ліцею та Голодьківська філія Тетіївського ліцею №2. Вони стверджують, що депутати були введені в оману через надання неправдивої інформації або свідоме приховування фактів.

Батьківський комітет також звернувся до Міністерство освіти і науки України з проханням пояснити правомірність дій місцевої влади стосовно закриття шкіл, на що отримав чітку відповідь, що школа має право на існування, оскільки кількість дітей не нижча за вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня № 245 (додається скан-копія).

До того ж, як розповів Леонід Дяченко, батьки мали особисту зустріч із головою міської ради Богданом Балагурою. Вони пропонували варіанти можливо обʼєднати окремі навчальні заклади чи знайти додаткове фінансування, але підтримки з боку чиновника не отримали. Зараз діти з цих шкіл відвідують інші навчальні заклади. До яких вони мали б добиратися на нових 12 автобусах відремонтованою дорогою. Проте, за словами Дяченка, автобуси зламані, а на дороги розбиті:

Автобуси, які обіцяли на довезення, їх немає. Зараз другий день довезення, у нас катастрофа. Відзвітували, що поробили дороги, поробили розвороти, автобуси не доїжджають, вони гублять колеса за то, що розбита дорога. У нас дуже багато дітей, це дуже накладно їх возити у район. Возять у чотири школи. Їде в автобусі приблизно 45 чоловік, медсестри немає, є супроводжуючий із складу вчителів. Ззаду (ред. - автобусів) їде механік на «ланосі» своєму, а ми запитуємо: “А ви хто, ви поліція, що супроводжує колону?”, а він каже: “Та ні, я переживаю, щоб автобус не поламався по дорозі”. Оце в нас такий досвід.

Останні раз сесії Тетіївської міської ради збиралася у червні. А вже майже три місяці – депутати не проводять засідання. Дяченко каже, що депутати, до яких вони зверталися, намагалися зібрати сесію, але результату не було.

Немає кворуму, два чоловіка, Богдан Олегович Балагура, не йде на вирішення питання. Він навпаки все блокує. Ми комісію зробили, і замість того, щоб зібрати сесію, наприклад, в липні, в серпні, ні одної міської сесії не було. Навіть сесії вони бояться збиратись, бо вони розуміють, що прийдуть активісти, небайдужі депутати, які будуть голосувати за скасування рішення та вирішення цієї проблеми

- наголошує Дяченко.

Найближча сесія Тетіївської  міської ради запланована на 10 вересня. Леонід Дяченко разом із своїми однодумцями планує теж там  бути. Каже, що у них не має іншого вибору.

До слова, про ситуацію вже знають і в обласній раді Київщини Ось, що сказав депутат Віктор Світовенко у коментарі “Моя Київщина”:

У Тетієві ухвалили рішення щодо  припинення діяльності Кошівської  філії  Кашперівського ліцею Тетіївської міської ради Київської області, Дзвеняцької філії Тетіївського ліцею № 1 Тетіївської міської ради, Височанської гімназії Тетіївської міської ради, в пʼяти навчальних закладах змінили тип освітньої діяльності. Тепер ці заклади зможуть відвідувати тільки дошкільнята. Голова міської ради Богдан Балагура незважаючи на думку батьків, переслідуючи якісь свої інтереси,лобіював це рішення перед депутатами міської ради. Депутати від «ВО «Батьківщина», категорично проти такої діяльності в освітній галузі. Я вважаю,що в умовах повномасштабної війни потрібно дбати про дітей і про збереження того що маємо, а не знищувати те без чого не буде села.

Нагадаємо, що у Тетіївській громаді підрядник привласнив майже 250 тис. грн на ремонті лікарні.


Читати "Моя Київщина" у Telegram