#

За незаконну вирубку лісу на Київщині судитимуть сімох осіб

25.08.2021 11:20
За незаконну вирубку лісу на Київщині судитимуть сімох осіб
Фото з мережі Інтернет

За незаконні суцільні рубки лісу на 13 млн грн на Київщині судитимуть сімох осіб

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина"  з покликанням на пресслужбу прокуратури Київської області.

Київська обласна прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно екскерівника, керівника, службових осіб одного з лісогосподарських державних підприємств, посадовця одного з територіальних органів Держлісагентства України, а також працівників підприємства ДЛСП "Київлісозахист" за фактами незаконної порубки лісу, вчиненої повторно, за попередньою змовою групою осіб та службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, службового підроблення, а також замаху на незаконну порубку (ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2, ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст.367 КК України).

За даними слідства, протягом 2018-2020 років лісничі здійснювали незаконні суцільні санітарні рубки без проведення оцінки впливу на довкілля та отримання відповідного висновку. Вони вносили неправдиві відомості у документацію для отримання лісорубних квитків та забезпечували безпідставне дроблення однорідних лісових ділянок площею не більше 1 га, що давало їм можливість скористатися спрощеною процедурою, яка не вимагає отримання висновку.

У подальшому представники лісогосподарського підприємства погоджували документацію з неправдивими даними у відповідному органі, посадовці якого систематично проявляли службову недбалість та затверджували ці документи.

Шкода, завдана державі внаслідок цих злочинних дій, становить майже 13 млн грн.

Крім того, встановлено, що вказані особи виготовили акт санітарного і лісопатологічного обстеження лісових насаджень, у якому містилися завідомо неправдиві відомості щодо санітарного стану лісів площею 1,1 га, на підставі якого в подальшому видано лісорубний квиток щодо лісу, який за своїм санітарним станом рубці не підлягав.

Також Київською обласною прокуратурою скеровано до суду позовну заяву про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві.

Нагадаємо, що Рада нацбезпеки й оборони розглянула питання повернення в державну власність компанію Фірташа "Черкасигаз".

Читати "Моя Київщина" у Facebook