Заклади освіти області готуються до нового навчального року (ФОТО)

На Київщині до нового 2025/2026 навчального року готуються 680 закладів дошкільної освіти та 625 шкіл, де за очною та змішаною формами навчатимуться 233 тисяч учнів. Серед них — 17 тисяч першокласників та 12,3 тисячі старшокласників
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис очільника Київської ОВА Миколи Калашника у соцмережах.
Безпека — наш пріоритет номер один. Є чітке розуміння: діти мають спокійно вчитися, а батьки — бути впевненими в їхній захищеності
— зазначається у дописі.
Минулого року в області побудували 14 нових об'єктів цивільного захисту і завершили поточні ремонти у 82 укриттях. Наразі триває будівництво укриттів для 18 закладів освіти й капітальний ремонт об'єктів цивільного захисту у 23 школах. За перше півріччя 2025 року добудували одне укриття та завершили капітальні ремонти на п’яти об’єктах цивільного захисту, поточні ремонти — на 14.
Також завдяки державній субвенції на Нову українську школу 555 навчальних кабінетів отримають сучасні засоби навчання та мультимедійне обладнання, а 9 тисяч педагогів підвищать свою кваліфікацію.
Крім того, до кінця 2025-го коштом державної субвенції на умовах співфінансування планують придбати 74 шкільних автобусів — перші з них вже почали передавати громадам.
Дбаємо й про енергонезалежність шкіл на Київщині. В межах співпраці з Бельгійським агентством з міжнародного співробітництва Enabel в Україні заклади загальної середньої освіти отримали 111 генераторів різної потужності (від 5 до 125 кВ)
— написав начальник Київської обласної військової адміністрації.
В межах програми створення енергонезалежних шкіл планують встановити сонячні панелі у 7 школах області. Мета — створити осередки на базі шкіл, які будуть продовжувати автономну роботу завдяки акумуляторам та сонячній генерації попри можливі відключення світла.
Наразі в області реалізують проєкт "100 сонячних шкіл", до якого увійшло 10 шкіл Київщини, з них у семи — сонячні панелі вже встановили. Середня потужність сонячних панелей становить від 10 кВт до 51,3 кВт, що дозволяє забезпечувати заклади освіти електроживленням впродовж освітнього процесу.
Кожен крок, кожне рішення — це інвестиція в майбутнє України. Наші діти заслуговують на найкраще: безпечні школи, сучасне обладнання, турботливих вчителів і можливості для розвитку,
— підсумовує посадовець.
Нагадаємо, протягом 2025 року на Київщині планують облаштувати сонячними панелями ще 33 заклади освіти