#

Збитки на понад 3,5 млн грн: на Київщині викрили посадовця земельного відділу

10.06.2024 14:39
Збитки на понад 3,5 млн грн: на Київщині викрили посадовця земельного відділу
Фото з мережі Інтернет

Детективи Бюро економічної безпеки викрили керівника земельного відділу Обухівської міської ради, який, зловживаючи своїм службовим становищем, завдав понад 3,5 млн грн збитків місцевому бюджету 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу БЕБ.

У ході досудового розслідування встановлено, що чиновник незаконно вивів понад 2 гектари зі складу земель природно-заповідного фонду. 

Щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності, посадовець звернувся до місцевого Держгеокадастру з відповідним листом. Надалі, діючи в інтересах приватної компанії, він подав на затвердження сесії місцевої ради недостовірний звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка склала 13 млн грн. Службовець знав, що у звіті невірно визначено цільове призначення землі, що впливає на її вартість. 

Однак відповідну земельну ділянку було продано одному з суб’єктів господарювання за заниженою ціною.

Розмір завданих матеріальних збитків місцевому бюджету перевищив 3,5 млн гривень, що також підтверджується висновком судової оціночно-земельної експертизи щодо визначення ринкової вартості ділянки.

Наразі керівнику земельного відділу повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що продаж земельної ділянки зі збитками у 3,5 млн грн: на Київщині підозрюється начальник земельного відділу міськради.


Читати "Моя Київщина" у Telegram