Зеленський відреагував на удар рф по сховищу ядерного палива в Чорнобильській зоні
Президент України Володимир Зеленський прокоментував російську атаку на територію Чорнобильської зони відчуження, де ударний безпілотник влучив в одну з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. За його словами, росія свідомо атакувала важливий об’єкт ядерної інфраструктури
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис Президента України у Facebook.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про наслідки чергової російської атаки на територію Чорнобильської зони відчуження. За його словами, ударний безпілотник типу «Шахед» влучив в одну з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Глава держави наголосив, що об’єкт є частиною критичної інфраструктури, а сам удар був навмисним.
Росія свідомо вдарила саме по цьому об’єкту ядерної інфраструктури,
— зазначив Зеленський.
Президент повідомив, що після влучання на об’єкті виникла пожежа, яку оперативно ліквідували українські рятувальники. За офіційними даними, перевищення радіаційного фону не зафіксовано. Водночас Зеленський назвав атаку черговим проявом російського терору та підкреслив необхідність жорсткішої реакції міжнародної спільноти. До інформування партнерів про інцидент уже залучені Міністерство закордонних справ, Міністерство енергетики та інші профільні служби.
Окрім удару по Чорнобильській зоні, в ніч на 7 червня російські війська атакували цивільні об’єкти ще у 13 областях України. За словами президента, лише за останній тиждень росія застосувала проти України 88 ракет, понад 3250 ударних безпілотників та близько 1800 керованих авіаційних бомб. Глава держави закликав міжнародних партнерів збільшувати тиск на росію та посилювати підтримку України задля протидії російській агресії.
Читати "Моя Київщина" у Telegram