Жителів Ірпеня запрошують долучитися до створення простору пам’яті про війну
1 серпня в Ірпені відбудеться презентація проєкту "Ірпінь: Архітектура пам’яті" та перша фасилітована зустріч із громадою. Жителів міста запрошують долучитися до обговорення того, якими мають бути місця пам’яті, пов’язані з російсько-українською війною, щоб спільно сформувати бачення майбутніх меморіальних просторів
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на матеріали інформаційного агентства "ITV".
1 серпня в Ірпені презентують проєкт "Ірпінь: Архітектура пам’яті" та проведуть першу фасилітовану зустріч із громадою. Захід стане початком відкритого діалогу про те, як мають виглядати місця пам’яті, присвячені подіям російсько-української війни та людям, які її пережили.
Під час зустрічі учасники працюватимуть у чотирьох тематичних групах, кожна з яких буде присвячена окремій локації. Серед них — кладовище автомобілів, Алея Героїв на центральній площі Ірпеня, мережа оборонних блокпостів та простір пам’яті про вбитих цивільних на міській набережній.
Як зазначила очільниця сектору меморіалізації відділу культури Ірпінської міської ради Софія Мартинюк, головною метою зустрічі є не презентація готових проєктів, а спільний пошук ідей.
Це не презентація готових пам’ятників чи проєктів. Ми хочемо почати з діалогу – почути ваші історії, відчути емоції, думки про місця пам’яті та їхнє майбутнє, застереження та перестороги,
— наголосила вона.
Усі пропозиції та напрацювання, отримані під час обговорень, стануть основою для подальшої роботи міждисциплінарних команд архітекторів, урбаністів, художників і дослідників, які розроблятимуть концепції майбутніх меморіальних просторів.
До участі особливо запрошують родини загиблих Захисників і Захисниць, ветеранів, військовослужбовців, людей, які пережили окупацію чи евакуацію, мешканців прилеглих районів, молодь, освітян, представників культурної сфери та всіх небайдужих.
Захід триватиме 1 серпня з 10:30 до 15:00. З міркувань безпеки точне місце проведення повідомлять лише зареєстрованим учасникам. Участь у зустрічі безкоштовна за попередньою реєстрацією.
Проєкт "Ірпінь: Архітектура пам’яті" реалізується сектором з питань меморіалізації Ірпінської міської ради у партнерстві з благодійною організацією "Сиґма Ірпінь" за підтримки Програми "Партнерство за сильну Україну". Спеціальним партнером виступає платформа культури пам’яті Past / Future / Art, а до реалізації також долучилися Український інститут національної пам’яті, Державне агентство розвитку туризму України, Департамент культури та туризму Київської ОДА та Kyiv School of Economics.
Проєкт покликаний сформувати сучасний підхід до меморіалізації в Ірпені — місті, яке навесні 2022 року стало одним із символів спротиву російській агресії та зазнало значних руйнувань під час боїв за Київщину.
Читати "Моя Київщина" у Facebook