#

Жителям столичного регіону пропонують відвідати туристичні локації Боярки (ФОТО)

24.09.2021 12:25
Жителям столичного регіону пропонують відвідати туристичні локації Боярки (ФОТО)
Фото з місця подій

Жителям Київщини пропонують відкрити для себе туристичні локації Боярки

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на пресслужбу КОДА.

Маршрут розрахований на вихідні. Його розробили фахівці управління туризму Київської облдержадміністрації.

Перша зупинка – Йосипський ставок

Перед початком Клипені – давніх пасовищ і сіножатей будаївців – розлився серед лісової пущі наймальовничіший Йосипський ставок, що знаходиться на лісовій галявині. Від старожилів можна почути неясний спогад про якогось багатія Йосипа чи Осипа, який створив той став та організував там чудову зону відпочинку з човнами і купальнями. Існує припущення, що та водойма є дітищем Осипова Хоми Йосиповича (бл. 1847-1913 рр.) чи когось з його родини. Він мешкав на Хрещатику в садибах №№ 28 і 30 (нині нова територія Київської обласної дитячої лікарні). Вишуканий надгробок Хоми Йосиповича зберігся на рештках цвинтаря біля Михайлівської церкви.

Друга зупинка – Березовий гай

Повернувши з дороги у ліс від озера у північно-східному напрямку і пройшовши стежкою, яку перетинають яри та балки через 400 м, можна натрапити на березовий гай, промандрувавши ще 200 м у тому ж напрямку можна дістатися до Долини Надсона.

Третя зупинка – Долина Надсона

Це одна з долин боярського лісу, що надихала російського поета Семена Надсона. У 1886 році 23-рiчний поет вiдпочивав і лікувався у Боярцi. Він вважав, що галявини Боярського лісу схожі на Швейцарію, міг гуляти годинами і знаходив натхнення для своїх поезій. Під час однієї такої прогулянки він натрапив на велику галявину з чистим струмком, вкриту конваліями. Поет був зачарований такою красою і назвав її «Долиною конвалій».

Четверта зупинка  – загальноосвітня школа №2

Відкрита у 1911 році як сирітський притулок, будівля є свідком багатьох історичних подій, пов’язаних із містом. У 1918 році під час антигетьманського повстання тут розміщувався штаб Корпусу Січових стрільців на чолі з полковником армії УНР Євгеном Коновальцем. З 1921 році в половині будівлі дитячого притулку почала працювати залізнична школа. Зараз це Боярська загальноосвітня школа №2.

П’ята зупинка – Боярський краєзнавчий музей

За будинком школи знаходиться Боярський краєзнавчий музей, створений у 1992 році на базі літературно-меморіального музею Миколи Островського. Колекція музею налічує понад 15 тис предметів, що становлять історичну та культурну спадщину регіону. Музей проводить просвітницько-виховну роботу, різноманітні виставки, презентації, науково-практичні конференції, творчі зустрічі, які сприяють перетворенню музею в осередок культурного життя міста та району. Значне місце в його експозиції займають роботи художників Полякової та Григор’єва. У фондах музею зберігається понад тисячу оригінальних робіт цих митців.

Нагадаємо, що в Боярці з’явилась точка видачі  "паспортів" казкових персонажів  для дітей, які урочисто пообіцяють їсти корисну їжу.



Читати "Моя Київщина" у Telegram