Життя під час тривог: перевірка укриттів Київщини (ВІДЕО)

Ми продовжуємо досліджувати стан укриттів у столичному регіоні. Сьогодні завітаємо ще до двох міст Київщини, і першим з них буде місто Гостомель
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".
Більшість укриттів знаходяться на території приватних підприємств та навчальних закладів. І хоча із зрозумілих причин нам не вдалося оглянути стан укриттів на їх тариторії, нас запевнили, що під час повітряної тривоги будь-хто має змогу скористуватися ними. Тож рушаємо далі за адресою, де має бути укриття.
Приїхавши на місце бачимо приватну будівлю, жодних вказівників що тут є є укриття. А місцеві мешканці на питання де ж воно знаходиться лише з подивом знизували плечима, кажучи, що вперше про це чують. Рухаємось далі, аби з’ясувати як виглядають укриття у житлових будинках. Як бачимо є відповідна табличка, номер відповідальної особи, начебто все добре. Але укриття зачинене, а людина, яка згідно інформації на табличці є відповідальною, вже два роки як не працює у ЖЕКу, а хто відповідає за укриття зараз не знає.
За нашими даними на переобладнання саме цього підвального приміщення в укриття влада витратила понад 700 тисяч гривень, а чи відповідає рівень цього укриття витраченій сумі дізнатись, на жаль, так і не вдалося.
Наступне місто - Боярка. Ситуація з розташуванням укриттів та ж сама що і в Гостомелі, тому рухаємося до лікарні, де за офіційними даними знаходиться укриття. Але і тут нас чекала невдача. Як виявляється, для того щоб оглянути як облаштовано укриття, знімальній групі потрібно було завчасно зв’язатися з директором комунального підприємства, і тільки з його дозволу нам покажуть сховище. Це надихає на дві думки. Або укриття у лікарні має щось таке надсекретне, що треба отримати доступ до цієї таємниці, або є що приховувати.
Наприклад те, що стан укриття не відповідає коштам, освоєним на його облаштування. Ця третя думка сама собою виникла після перших двох. Вже повертаючись назад, проїжджаючи Тарасівку, що входить до Боярської громади, зупинились біля багатоповерхівок, аби дізнатися де знаходиться укриття. Як і очікувалося – жодної інформації чи то якихось натяків на його розташування. Тож проїхавши всього чотирма містами Київщини бачимо тенденцію облаштування укриттів тільки на папері, а на справді все виглядає дуже сумно. Тепер стало ще цікавіше – чи знайдемо у столичному регіоні хоча б одне укриття, що відповідає нормам не на папері, а у реальності?