#

Автомобільні заправки на Київщині: як працює мережа "WOG"

01.09.2020 08:19
Автомобільні заправки на Київщині: як працює мережа "WOG"
Логотип мережі АЗС "WOG"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує серію матеріалів про автозаправні станції, що функціонують у межах столичного регіону. Про послуги та цінову політику мережі АЗС "WOG" читайте в сьогоднішньому матеріалі

Насамперед слід зазначити, що на досить висококонкурентному паливному ринку "WOG" упевнено тримає панівні позиції. Причину цьому логічно було б шукати в умінні власників мережі автозаправних станцій реалізовувати підприємницький потенціал в українських реаліях.

АЗС "WOG" належать паливно-промисловій групі "Континіум", засновниками та співвласниками якої були волиняни Степан Івахів та Ігор Єремеєв, киянин Сергій Лагур і львів'янин Петро Димінський.

Варто зауважити, що важливим напрямом "Континіуму" є виробництво молочної продукції під торговою маркою "Комо". Група також розвиває кілька локальних бізнесів, які переважно сконцентровані у Волинській області. Наприклад, торгово-розважальний центр "ПортCity" (Луцьк).

Так, історія успіху АЗС бере початок у 2000 році, коли був відкритий перший автозаправний комплекс під торговою маркою "WOG" (скорочення від West Oil Group, дослівно Західна Нафтова Група). Мережа дуже активно розвивалася завдяки придбанню об'єктів конкурентів, будівництву нових і реконструкції старих.

Станом на кінець 2011 року в Україні функціонувало більше 400 автозаправних комплексів (уже 104 із них були побудовані за перший рік). Варто зауважити, що "WOG" чотири роки поспіль отримувала звання "Мережа автозаправних станцій року".

Найбільша українська монобрендова мережа АЗС "WOG" опинилася в скрутній ситуації у серпні 2015 року. Тоді помер депутат Верховної Ради Ігор Єремеєв, який перебував у приватній клініці у Швейцарії з отриманою внаслідок падіння з коня черепно-мозковою травмою.

Одразу ж розпочалися розмови про те, що бізнес-імперія тріщить по швах, а банкрутство "зеленої" мережі АЗС уже далеко не за горами. ЗМІ писали про борги West Oil Group перед кредиторами та конфлікт компанії з Державною фіскальною службою, тож гравці на нафтовому ринку готувалися за безцінь скупити активи конкурента.

Після смерті Єремєєва його частку успадкували діти – Роман і Софія. А в 2017 році стало відомо, що й Петро Димінський продав частку в нафтовому бізнесі своїм партнерам. Так, Лагур та Івахів зуміли вивести мережу АЗС із кризового стану та вдихнути в неї нове життя. Ще раніше заговорили, що чималу долю "Контініуму" отримав одіозний нардеп-ексрегіонал Ярослав Москаленко, по суті, отримавши частину пирогу.

Цікаво, що вдова Єремєєва, аби отримати частку свого чоловіка в групі "Континіум" (знову ж таки - через тиск з боку деяких нардепів), у 2016-2017 рр. заручилася підтримкою Ігоря Палиці – партнера Ігоря Коломойського. До слова, мережа АЗС "WOG" істотно наростила закупівлі світлих нафтопродуктів у кременчуцького НПЗ "Укртатнафта", підконтрольного Коломойському.

Восени 2018 року стало відомо, що власники ТОВ "ВОГ Трейдинг" (Степан Івахів, Сергій Лагур, Роман і Софія Єремеєви) мають велику фінансову заборгованість перед ПрАТ "Концерн Стирол", що належить олігарху Дмитру Фірташу.

Згідно з судовими матеріалами, ця заборгованість виникла на підставі договору про надання безпроцентної фінансової допомоги на поворотній основі (до 1 січня 2019 року). Так, 01.06.2020 року Господарський суд Волинської області постановив стягнути з ТОВ "ВОГ Трейдинг" 598 млн грн.

Окремо хотілося би зосередитися на постатях власників мережі автозаправних станцій. Степан Івахів наразі активно займається політичною діяльністю. Був депутатом Волинській облрад, тричі обирався депутатом Верховної Ради. У поточному скликанні Івахів є членом депутатської групи "За майбутнє".

Сергія Лагура у групі "Континімум" сміливо можна назвати найбільш непублічним. Слід зазначити, що його громадська діяльність превалює над політичною. Так, у 2013 році Лагуру обрали президентом Федерації тенісу України, яку він очолює й зараз.

Після переломного 2015 року мережа АЗС "WOG" провела редизайн фірмового стилю, що дозволило позиціонувати автозаправні станції як затишні придорожні заклади.

Наразі в межах Київської області функціонує 16 АЗС "WOG". Автозаправні станції є в таких містах столичного регіону: Обухів (1), Кагарлик (1), Бровари (1), Фастів (1), Тараща (1), Біла Церква (2), Вишгород (2), Бориспіль (2).

Представлені АЗС і в районах Київщини: Бориспільський – село Дударків, Васильківський – село Здорівка та Путрівка, Вишгородський – село Хотянівка, Києво-Святошинський – село Чабани, Яготинський – село Кононівка.


Кольорова гама оновлених автозаправок – кілька відтінків зеленого та жовтий. Яскравий дизайн чітко вирізняє АЗС "WOG" і робить їх легко впізнаваними. Логотип, що чимось нагадує зображення батареї на смартфонах, максимально простий, але з родзинкою. Головний акцент на можливості "підзарядитися" як для автомобіля, так і для водія й пасажирів.

Загалом на "WOG" реалізована концепція паливного супермаркету. Автомобілістам пропонують високоякісний бензин марки "Mustang", імпортований із Литви, Румунії та Республіки Білорусь. Варто зазначити, що вся продукція відповідає загальноприйнятому стандарту Євро-5.

Станом на 27.08.2020 різні види палива можна придбати за таку ціну: ДП Mustang – 25,49; ДП Mustang+ – 26,49; 92 Mustang – 25,49; 95 Mustang – 26,49; 95 Euro S – 27,49; 100 Mustang – 30,49; газ – 12,64.

Прикметною особливістю мережі АЗС "WOG" є те, що вона приваблює своїх покупців не бензином єдиним. Нині автозаправки стали мультифункціональними комплексами, що надають різнопланові послуги, які досить часто і є для клієнтів ключовими факторами.

У мережі АЗС "WOG" діє програма лояльності "Прайд", що дає змогу клієнтам отримати максимальні привілеї. Кожна витрачена гривня = 1 бонус, а 100 бонусів = 1 грн. Накопичені бонуси можна обміняти на будь-який товар – пальне, товари в магазинах та кафе.

У "WOG Market" можна придбати різноманітні товари, асортимент яких щоразу лише поповнюється. Автозаправні станції пропонують свіжі хлібобулочні вироби, тож клієнти можуть швидко та смачно перекусити.

Окрім продуктів, у продажу є книги, іграшки відомих світових торгових марок, живі квіти від компанії "Асканія-Флора", якісні сонцезахисні окуляри з "Люкс Оптики", запчастини до автомобіля тощо.

Наразі у "WOG Cafe" вже актуальне завчасне замовлення. Так, у мобільному додатку "PRIDE" клієнт може обрати улюблену страву чи напій, а згодом лише забрати готовеньке. Таким чином, задяки цьому нововведеню не доведеться коротати час у довгих чергах.

"WOG Cafe" є одним із найбільших гравців українського ринку кави. Мережа активно розвиває рітейл-напрямок і поза автозаправними комплексами. Вони функціонують у міжнародних терміналах аеропортів та в поїздах Інтерсіті та "Укрзалізниці". Слід зауважити, що у "WOG" відмовилися від ідеї розвитку мережі міських кафе, зважаючи на високу конкуренцію в цьому сегменті.

Також на АЗС почали встановлювати поштомати "Нової пошти". До слова, відправлення можна отримати шляхом самообслуговування всього за 10 секунд.

Слід зазначити, що мережа АЗС "WOG" швидко адаптувалася до роботи в умовах карантину. Так, було запроваджено чимало акційних пропозицій, що спонукали автомобілістів переходити на безконтактний розрахунок. Як свідчить статистика, близько половини "прайдівців" почало розраховуватися за допомогою сервісу "WOG PAY".

Із початку поширення коронавірусної інфекції "WOG" допомагає медичним установам як засобами захисту, так і паливом. Мережа АЗС запустила серію роликів на ТБ "Всюди, де люди", що стали продовженням оптимістичної кампанії бренду від початку карантину. У соцмережі "Instagram" був запущений "Червона Рута Челендж", що спонукає людей мити руки протягом 30 секунд.

У "WOG" стартував ще один чудовий проєкт "Карта добрих історій" – інтерактивна мапа, що об’єднує пригоди, які трапилися під час поїздок. Варто зазначити, що мережа АЗС бере участь у програмі безкоштовного таксі для донорів крові разом із таксі-сервісом "Uklon".

Отже, мережа АЗС "WOG" є справжніммультифункціональним комплексом, що приваблює не лише дуже якісним пальним. Тут можна "зарядитися" смачною кавою, повноцінно поїсти та придбати продукти додому.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст