#

Білоцерківський активіст Ігор Коча: Моя мета – щоб оплата перевезення відповідала якості перевезення

11.05.2020 08:03
Білоцерківський активіст Ігор Коча: Моя мета – щоб оплата перевезення відповідала якості перевезення
Заступник голови Громадської ради при виконкомі Білоцерківської міської ради Ігор Коча

Заступник голови Громадської ради при виконкомі Білоцерківської міської ради Ігор Коча розповів «Мої Київщині» про несправедливість із боку мерії під час карантину по відношенню до бізнесу, а також про те, як один із заступників мера вирішував, кому з місцевого бізнесу працювати, а кому – ні

- Ви повсякчас критикуєте дії місцевої влади. Розкажіть, якими є основні проблеми Білої Церкви? 

- Я не критикую заради критики, моя критика – конструктивна і лише після того, коли міська влада не чує громадських активістів. Основні проблеми в Білій Церкві пов’язані та витікають із нераціонального використання коштів міського бюджету. У цей складний епідеміологічний час необхідно було максимально скоротити видатки з бюджету, припинити проплати всіх ремонтних робіт, благоустрою та інших, які могли б і почекати. Грошей сьогодні не вистачає в лікарнях, а ми спостерігаємо окозамилювання з роботами по монтажу плитки на Вокзальній… І таких прикладів безліч, тож люди реально цьому обурені! Це не пусті слова, і кожен охочий може пересвідчитися та перевірити використання коштів бюджету на сайті zvit.pro, де показано витрати по кожному відділу чи управлінню.

- Певно, маєте ідеї, як покращити життя білоцерківців?

- Як заступник голови Громадської ради при виконкомі Білоцерківської міської ради після великої перерви в нашій роботі сподіваюся налагодити активний темп розвитку цього дорадчого органу. На сьогодні в місті є нагальні проблеми, у вирішенні яких Громадська рада має проявити свій вклад у розвиток міста. Починаючи з питання об’єднання громади із навколишніми селами, перспективним планом розвитку цього об’єднання та закінчуючи проблемами, які стосуються кожного мешканця міста. Планів дійсно багато, головне мати поруч тих, хто готовий працювати на благо громади.

- Над чим зараз працюєте?

- Зараз із однодумцями шукаємо місце для висадки дерев відразу після закінчення карантину, щоб зробити корисне природі та людям, нагадати всім, що зараз весна і все буде добре!

- А хто ці однодумці? Які політичні організації чи окремі політфігури могли би виділити?

- Співпрацюю зараз із окремими активістами та громадськими організаціями, такими як ГО «Стоп корупції» в Білій Церкві та ГО «Рідне місто». А з партійними не дуже, лише з їх деякими представниками, які вміють відділяти політику від громадської діяльності. Зокрема, залучаю активістів організації, яку очолюю – фан-клуб ФК «Динамо» в Білій Церкві.

- Ваша одвічна боротьба за зниження вартості проїзду в Білій Церкві чим обумовлена?

- Це не тільки моя боротьба, а й інших активних громадян міста. Це боротьба здорового глузду за ціну послуги, яка нам надається. Я завжди користувався громадським транспортом, і сам прекрасно знаю, як і хто нас перевозить. Про це можна довго говорити, та люди все бачать самі. Основна моя мета – щоб оплата перевезення відповідала якості перевезення. А ще, щоб не страждали пільгові категорії населення, яким на державному рівні було забезпечене право на безкоштовний проїзд.

- Судячи з усього, Ви збираєтеся балотуватися на місцевих виборах. Чи це так?

- Така думка дійсно є, але ще не знаю в якому амплуа та статусі. Зараз кожному з нас точно не до виборів. Потрібно відновлювати роботу, виходити з кризи, а також берегти здоров’я.

- Нещодавно в місті відбулася акція протесту малих підприємців. Розкажіть про цю акцію, чим вона була викликана і чи має політичний підтекст?

- Акція була викликана проханням підприємців міста послабити карантинні умови виконкому та рівних можливостей для всіх торгівців. Маркети працюють і скупчення людей у закритому просторі зашкалює. Чому не можна відкрити ринки з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних норм, які, до речі, легше контролювати в малих точках, ніж у супермаркетах?

Виконком для всіх заборонив роботу, але чомусь деяким підприємцям один із заступників мера видає письмовий дозвіл на роботу. Це слова не мої, а самих підприємців… Жодного політичного підтексту цієї акції протесту й бути не може. Яка політика під час карантину?! На сьогоднішній день у мене також поліція відібрала пояснення за участь у мітингу, і, можливо, ще й випишуть штраф на 17 000 грн.

- Подейкують, що Ви маєте на увазі заступника Дикого Олександра Поляруша. Чого ж зрештою цим мітингом домоглися підприємці?

- Уже після закінчення мітингу мені стало відомо, що влада міста запросила керівників ринків до діалогу щодо їх відкриття. Також очікуємо на перелік закладів, яким міська рада дозволить працювати вже найближчим часом. Будемо тримати руку на пульсі. Головне, щоб засідання виконкому не проходили потайки без трансляцій, як зараз.

- Зрозуміло, що ви підтримуєте білоцерківських підприємців. А які загалом у них наразі є проблеми та, можливо, претензії до влади?

- Перша проблема на сьогодні – це нехтування міської влади та нерозуміння з їхнього боку підприємців. Верховна Рада надала повноваження органам місцевого самоврядування зменшувати податкове навантаження для малого бізнесу на час карантину. Переважна частина підприємців не працює. Оренду  за приміщення  платять, комунальні послуги – теж. Чому міська влада не спромоглася піти на зустріч тим людям, за кошт яких вони існують?!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка