#

Білоцерківський художник Леонід Маадир: Німеччина добре зустрічає творчих людей із України

05.09.2023 14:57
Білоцерківський художник Леонід Маадир: Німеччина добре зустрічає творчих людей із України
Фото з місця події

У День Незалежності України український художник з Білої Церкви Леонід Маадир зустрівся із Landrat Heiko Kärger – керівником району Мекленбургіше-Зенплатте федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія

Під час зустрічі Леонід Маадир подарував керівнику німецького регіону картину, на якій зображено ландшафтний парк зі скульптурами біля будівлі адміністрації.

Художник подякував німецькому народу за підтримку українців, які були змушені рятуватися від війни та отримали прихисток на німецькій землі. Картину художник намалював, перебуваючи з творчим туром у німецькому місті Нойбранденбург. У коментарі "Моїй Київщині" Леонід Маадир зазначив:

Нам спокійно та комфортно в гостинній Німеччині. Особливу увагу керівництво регіону приділяє дітям та старшим людям, а також людям з особливими потребами. А в місті Нойбранденбург добре зустрічають творчих людей з України та допомагають самореалізуватися.

Також білоцерківський художник повідомив, що керівник регіону Landrat Heiko Kärger запросив його взяти участь у міжнародному пленері для художників з різних країн Європи. Пленер триватиме тиждень цієї осені та організований адміністрацією регіону Mecklenburgische Seenplatte, муніципалітетом міста Нойбранденбург та містами-побратимами з інших країн Європи.

Зауважимо, що в Німеччині білоцерківський художник часто проводить благодійні творчі зустрічі, на яких представляє картини сучасного мистецтва, а також проводить майстер-клас як для дітей, так і для дорослих у створенні нового полотна. Автор зауважив, що таким чином хоче нагадати: попри кордони, українці лишаються єдиним цілим.


Хочеться принести присутнім тепло Батьківщини та нагадування про рідний дім, адже ми одне ціле. Нас важко перемогти, бо ми маємо одну з об’єднуючих ланок – образотворче мистецтво. Саме зараз, я вважаю, всім творчим людям треба активно працювати на перемогу, всіма можливими засобами пропагувати наше рідне українське мистецтво не лише на батьківщині, але й за її межами, бо то і є наша боротьба з ворогом.

Окрім цього, художник провів серію виставок та майстер-класів у Європі.


За ініціативи радниці посольства з питань культури Аліси Подоляк та за особистого сприяння посла України в Німеччині Олексія Макеєва відбулася виставка картин Леоніда Маадира у приміщенні посольства України у Німеччині. До того ж персональні виставки пройшли й у інших країнах Європи. Серед перших – Польща, Чехія, Австрія та Словаччина.


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст