#

За картини - донати на 72-у бригаду: білоцерківський художник Леонід Маадир оголошує благодійний збір коштів

02.10.2023 16:59
За картини - донати на 72-у бригаду: білоцерківський художник Леонід Маадир оголошує благодійний збір коштів
Леонід Маадир

Перебуваючи в Німеччині з творчим туром, відомий білоцерківський художник Ленід Маадир ініціював благодійний аукціон для збору коштів для закупівлі акумуляторних ліхтарів та павер-банків для потреб 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Для цього від передає свою картину, яку намалював спільно з дітьми під час майстер-класу

Як повідомив журналістам "Моєї Київщини" сам художник, на продаж виставляється картина "Україна - Єдина", намальована в Берліні під час майстер-класу в картинній галереї разом із дітьми, які вимушено покинули Україну через війну.

На полотні, зокрема, можна побачити знак спротиву на щиті як символ захисту нашої держави.Нагадаємо, що Леонід Маадир виставляв власні роботи в столиці Німеччини. До того ж картини художника презентовані не лише в Німеччині, але й Канаді, Венесуелі та Угорщині. 

Читайте також: Благодійна творча зустріч митців із Київщини у Берліні

Окрім презентації власної творчості, Леонід Маадир також проводив майстер-класи як для дорослих, так і для дітей. Зокрема це була спільна робота над створенням полотна про місто Маріуполь. У заходах також брали участь відома художниця Міла Ротштейн та посольство України в Німеччині в особі радниці з питань культури Аліси Подоляк.

Охочі придбати картину можуть відправляти заявку на месенджер WhatsApp за номером +49 1715 2439 550 та вказувати суму, яку готові заплатити. Заявки будуть прийматись протягом тижня, а картину отримає той, хто запропонує найбільшу суму, яку буде витрачено для підтримки ЗСУ.

За отримані кошти художник спільно з волонтерами закуплять потужні ліхтарі на акумуляторних батареях із одночасною функцією павер-банку для заряджання мобільних телефонів для передачі білоцерківській 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців.

Також митець повідомив, що продовжує творчу працю в Європі серед українських громадян, які вимушено покинули Україну на період війни. Леонід Маадир переконаний:

Сьогодні головне завдання для всіх нас – не втратити зв’язок з Україною. Шукати можливості допомоги ЗСУ та працювати з біженцями для підтримки морального духу. Творчість дає можливість відволіктись від важких буднів, тому я працюю в цьому напрямку з українцями в Німеччині, дехто навіть планує брати в мене уроки малювання. А я готую виставки своїх картин в декількох країнах Європи з метою популяризації своєї творчості, реклами України у світі та роботи з біженцями, особливо з дітьми.

Варто додати, що в посольстві України в Німеччині запрацювала персональна виставка картин Леоніда Маадира. Наразі там представлено 10 експонатів художника. 


Актуально: Персональна виставка картин білоцерківського художника Леоніда Маадира відкрилася у посольстві України в Німеччині

Зауважимо, що під час повномасштабної війни посольство України активно відвідують політики, державні діячі та підприємці з усіх куточків Німеччини. 

До того ж персональні виставки білоцерківського художника пройшли й у інших країнах Європи, як-от: Польща, Чехія, Австрія та Словаччина. Відтак після виставки та майстер-класу в Берліні, Леонід Маадир продовжив творчий тур за кордоном


Митець отримав запрошення від керівництва Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія провести серію творчих зустрічей та низку туристичних виїздів у невеличкі міста поблизу Берліна. Як зазначив сам Леонід Маадир, йшлося про відтворення в його авторських роботах чудових ландшафтів та унікальної архітектури німецьких старовинних міст. 

Читайте також: Білоцерківський художник Леонід Маадир: Німеччина добре зустрічає творчих людей із України

Тож уже у День Незалежності України Леонід Маадир зустрівся із керівником району Мекленбургіше-Зенплатте федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія. Художник подарував очільнику німецького регіону картину, на якій зображено ландшафтний парк зі скульптурами біля будівлі адміністрації.


До слова, художник неодноразово відзначав сприяння українських благодійників, а також керівництва Київської обласної військової адміністрації та обласної ради в організації творчих мандрів Європою. 

Актуально: Художник Леонід Маадир: у Берліні вже сформована білоцерківська діаспора

В інтервю "Моїй Київщині" Леонід Маадир розповів про роль митців у сучасності, благодійні виставки, а також плани на майбутнє:

Найбільша моя мрія – відкрити мистецьку галерею у Білій Церкві. На її базі можна зробити художню школу, проводити багато культурних заходів, занять із дітьми. Це дасть можливість залучати широкі кола громадськості й суспільства до творчої праці, і таким чином презентувати не тільки Білу Церкву, а й область і всю країну. Окрім того, картинну галерею у Білій Церкві можна буде вписати в усі туристичні маршрути і включити в співпрацю з дипломатичними представництвами. Перші кроки – озвучити проблему відсутності галереї на рівні влади міста. Серед керівництва Білої Церкви та депутатського корпусу мають нарешті зявитись люди, не байдужі до культури та мистецтва. Є такий вислів – "Імперії  гинуть без культури". Якщо ми йдемо в Європу і говоримо про сучасну цивілізацію, то культура має бути в пріоритеті на усіх рівнях, адже вона допомагає зберегти ідентичність нації і передати її наступним поколінням. І я працюю над цим і буду продовжувати, адже це єдиний шлях для розвитку країни.
Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст