#

Бізнес думає про ветеранів: як у Білій Церкві працює компанія, де більшість працівників пройшли війну

04.04.2024 10:14
Бізнес думає про ветеранів: як у Білій Церкві працює компанія, де більшість працівників пройшли війну
Бізнес вже зараз має думати над тим, щоб влаштувати ветеранів на роботу

Коли компанія адаптується до потреб ветерана, вона стає комфортнішою і для інших співробітників, і для клієнтів. Це важливо сьогодні, адже за прогнозом уряду, після завершення війни ми матимемо до 5 млн ветеранів та осіб дотичних до ветеранської політики. Утім, понад 60% компаній ніколи не мали подібного досвіду, тому потрібно напрацювати відповідні рішення щодо найму, психологічної та корпоративної підтримки. Сьогодні говоримо про український бізнес, який долучився до працевлаштування ветеранів, зокрема про важливість адаптації військовослужбовців та військовослужбовиць після повернення з зони бойових дій. І одним із тих, хто успішно імплементував ветеранську політику є інжинірингова компанія ТОВ "Техноінтер Груп", що базується як на Київщині, а саме в Білій Церкві, так і в столиці України

Ідея започаткувати інжинірингову компанію належить підприємиці з Білої Церкви Оксані Магдич, чоловік якої є ветераном російсько-української війни. Воював у Донецькій області на Мар’янському напрямку, а також брав участь в обороні Київщини, служив у Бучі.

Із початку заснування, а саме з літа 2019 року, це було невелике ТОВ, яке займалося системами освітлення, а згодом розширилося до будівельної компанії, де на сьогодні працює понад 60 людей, більшість із яких – ветерани. І це є прикладом соціально відповідального бізнесу, зокрема тому, що внутрішня політика підприємства передбачає не тільки підтримку ЗСУ, а також неприпустимість будь-якої співпраці з країною агресором. Більшість тих, хто приєднався до команди – захисники з інвалідністю, що зазвичай є стереотипним приводом відмовити у працевлаштуванні. І поки одні роботодавці відмовляють кандидатам, інші – залюбки беруть їх на роботу. Підприємиця Оксана Магдич розповідає:

У компанії "Техноінтер Груп" ця категорія людей має соцпакет, можливість навчатися та перепрофілюватися, а також отримує конкурентну заробітну плату. Деякі родини ми перевезли з інших регіонів, забезпечили житлом в Білій Церкві та Києві, де, до речі, знаходиться центральний офіс. Підприємство прибуткове, хоч і не працювало в перший рік повномашстабної війни, але є досить конкурентноспроможним. До того ж ми вже маємо представництво в Польщі та Німеччині.

ТОВ "Техноінтер Груп" здійснює генеральний підряд у будівництві та технічний нагляд за ним, екологічний менеджмент, консультаційні послуги, проєктування та виготовлення металоконструкцій, будівельно-монтажні роботи, проєктування та монтаж промислових об'єктів, покрівельні роботи, будівництво трансформаторних підстанцій, виготовлення та монтаж веж зв’язку, буріння свердловин для води, оздоблення дитячих майданчиків та екстер’єру, реставрація пам’яток архітектури.

Але найголовнішим і вагомим здобутком, за словами Оксани Магдич, є те, що компанія налагодила виробництво ліфтового обладнання для маломобільних груп населення та найближчим часом планує вийти на європейський ринок збуту. 

Зараз ми виготовляємо надскладні і нестандартні металоконструкції, а також запровадили сертифіковане серійне виробництво ліфтів для людей із інвалідністю. Наші конструктори розробили це ліфтове обладнання, після чого ми зареєструвалися в Мінекономіки як виробники ліфтів для людей із інвалідніст. Підіймачі в нас найкращі, мають високу стійкість до корозії та доступні ціни. Це, власне, те, чим ми відрізняємося від інших компаній. Цього року ми подаємо документи і проходимо сертифікацію за європейськими ІSО стандартами щодо виготовлення ліфтів, і з цією серійною продукцією будемо виходити на європейський ринок.

Як додає Оксана Магдич, на даному етапі мова йде про монтаж і сервісне обслуговування підіймачів для людей із інвалідністю по всій Україні, а також проєктування під індивідуальні потреби, що обумовлює доступ до житла, магазинів, аптек, банків тощо.


Великий спектр послуг дає змогу нарощувати клієнтську базу по всій Україні. Серед списку клієнтів компанії – провідні приватні і державні установи, банківські установи, медичні, розважальні та культурні заклади. До кожного об'єкту, каже Пані Оксана, індивідуальний підхід.

Наприклад, ми відомі тим, що зробили найбільший світодіодний прапор України в світі, який знаходиться на фасаді будівлі "Укретелеком" (бульвар Тараса Шевченка в Києві). Також зробили так звану "підсвітку" Володимирського Собору, після чого культура архітектурного освітлення в Україні змінилася і всі вже орієнтуються на цей проєкт, коли роблять фасадне освітлення.

Як відомо, металообробка є перспективною галуззю промисловості, тому компанія в подальшому планує закупити сучасне металообробне обладнання з системою автоматизованого управління, що допоможе мінімізувати ручну працю. ТОВ "Техноінтер Груп" також долучилося й до надважливої для боротьби з ворогом задачі – проєктування систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), які подавляють все, що використовує електромагнітний спектр: радари, радіостанції, засоби управління дронами всіх типів, супутниковий зв'язок.

Наразі ми розпочали проєктувати системи РЕБ. Це протидронові системи, які захищають наших військових на фронті і які можуть захищати підприємства в тилу від враження різними моделями дронів. Зараз саме закінчуємо розробляти технічні умови як виробник антидронових систем і подаємо документи до Міністерства економіки України. Серійне виробництво РЕБ заплановано на 2 квартал цього року.

Як зазначає пані Оксана, її робота зосереджена не лише на бізнесі та допомозі ветеранам у їх працевлаштуванні. Жінка підтримує Всеукраїнську спілку людей із інвалідністю внаслідок війни з росією, допомагає з реабілітацією, співфінансує й адресно допомагає сім’ям ветеранів, які були поранені або перебували в полоні. Утім, реінтеграція ветеранів у цивільне життя завдяки можливості працювати і бути корисним в тилу, каже підприємиця, одна з надважливих задач сьогодення.

Першочергово ми працевлаштовуємо ветеранів війни різних спеціальностей від інженерів до робітників у сфері будівництва і металообробки з числовим програмним забезпеченням, яка підвищить спроможність виробництва металоконструкцій. Ми раді будемо бачити в нашому колективі ветеранів війни, інженерів, інженерів-проектувальників, майстрів робітничих спеціальностей, програмістів, менеджерів та взагалі талановитих людей.

Відовідно до досліджень "Українського ветеранського фонду", після демобілізації тільки 11% ветеранів повертаються на попередні місця роботи. Це означає, що українські компанії мають вже зараз готуватися до створення всіх умов для ветеранів та впровадження спеціальних програм. Робочі місця, соціалізація на робочому місці, перекваліфікація та професійний розвиток — усі ці питання зараз є надзвичайно важливими для кожного українця та відновлення нашої економіки. І саме бізнес на принципах соціальної відповідальності має зробити свій вагомий внесок у розвиток та відновлення України.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка