#

Бізнес проти коронавірусу: як на Київщині меценати допомагають медикам

08.04.2020 05:00
Бізнес проти коронавірусу: як на Київщині меценати допомагають медикам
Кільком лікарням на Київщині передано апарати штучної вентиляції легень

Про жахливий стан нашої медицини, на жаль, у владних кабінетах згадали лише тоді, коли довелося в авральному порядку рятуватися від епідемії коронавірусу. Утім, плече державі вчасно підставили представники приватного сектору, які почали активно вкладати кошти в систему охорони здоров’я. Як це відбувається у столичному регіоні, розбиралася "Моя Київщина"

Коронавірус застав українську владу зненацька. Викликавши справжнісіньку істерію серед можновладців, які звикли лікуватися де завгодно, аби лише не в Україні. Навряд чи хтось із нуворишів навіть у страшному сні міг уявити, що їм доведеться звертатися до наших закладів охорони здоров’я. Та й куди звертатися, якщо чиновники-корупціонери десятиліттями нищили вітчизняну медицину, висмоктуючи з неї всі соки.  

На виході ми отримали закономірний результат: кількість закладів первинної меддопомоги на 10 тис населення в нас учетверо менша, ніж у країнах Євросоюзу: у нас — 1,2, в ЄС — 4,9. Чисельність лікарів первинної ланки в Україні зараз у півтора рази менша, ніж у країнах Євросоюзу, а кількість ліжок інтенсивної терапії в нас удесятеро менша, ніж у ЄС. Саме останній показник зараз грає вирішальну роль – від цього залежить скільки людей з гострою формою захворювання зможуть розраховувати на підключення до апарата штучної вентиляції легень.

До чого призвела нинішня ситуація? Усі захворілі на коронавірус народні депутати (а таких виявилося вісім осіб), а також чиновники з різних  регіонів чомусь вирішили лікуватися не в себе за місцем реєстрації, а в чи не єдиному закладі, який досі утримувався в задовільному стані – Олександрівській лікарні в Києві. До речі, перший нардеп, який захворів на коронавірус, Сергій Шахов, який живе в Обухівському районі в селі Романків, мав проходити лікування в Білоцерківській міській інфекційній лікарні №3. Але ганебно втік до столиці, де йому швиденько знайшли палату в «олександрівці».

На відміну від Шахова, який вирішив питання для себе-любимого, місцевий бізнес щільно зайнявся питанням покращення ситуації в лікарнях. Так, днями сім'я Засух – одні з найбільших латифундистів Київщини – придбала три апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) для згаданої вище білоцерківської лікарні. Вартість кожного склала 510 тисяч гривень. "Загалом заплановано купівлю 10 штук за кошти нашої сім'ї", - заявив президент ФК "Колос" Андрій Засуха.

Утім, на купівлі ШВЛ допомога медичним закладам Київщини родини Засух не завершується. Як розповів нашому виданню президент ФК «Колос» Андрій Засуха, після початку епідемії їхньою агрофірмою «Світанок» було витрачено вже близько 9 мільйонів гривень у вигляді благодійної допомоги для запобігання розповсюдженню та для боротьби з коронавірусною інфекцією.

Так, окрім ШВЛ на Білоцерківську інфекційну лікарню було закуплено та передано біозахисні костюми, захисні окуляри, респіратори, експрес-тести, зволожувачі кисню, захистні екрани. На це разом із апаратами штучного дихання пішло 2 мільйони гривень.

Ще стільки ж Засухи витратили на допомогу Васильківській районній лікарні та Васильківській санепідемстанції. Туди теж купили 3 апарати штучного дихання. Закуплялися й ті дефіцитні речі, які вкрай потрібні нашим медикам для безпечної роботи: біозахисні костюми, спеціальний одяг та дезинфікуючі розчини, захисні окуляри та респіратори. Також були закуплені медикаменти для хворих середньої тяжкості та для важких хворих.

Ще два апарати ШВЛ пішли у Фастівську районну лікарню. Туди ж було закуплено та передано як благодійну допомогу на суму близько 1,5 млн грн  біозахисні костюми, а також медикаменти для важких хворих.

Передані були й набори зі спецкостюмами для потреб Білоцерківської станції екстренної медичної допомоги, Васильківської екстренної медичної допомоги та Васильківської санстанції.

Не забули Засухи й про свою рідну Ковалівську об'єднану територіальну громаду: там теж закупили лікарям захисний одяг, респіратори та медикаменти. Також в ОТГ купили два апарати ШВЛ.

Враховуючи це, є сподівання на те, що лікарі, озброєнні нормальною технікою та ліками, зможуть дати бій коронавірусу. А якщо допомогою нашим медикам займуться й інші представники великого бізнесу, можна не сумніватися, що Київщина досить швидко повернеться до нормального життя.

Іван Заболотний, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook