#

Боротьба з коронавірусом на Васильківщині: без подарунків для медиків не обійтися

13.04.2020 05:00
Боротьба з коронавірусом на Васильківщині: без подарунків для медиків не обійтися

Пандемія COVID-19 – справжній іспит для системи охорони здоров’я. Складні умови поставили в скрутне становище багато медичних установ, адже додаткові витрати на засоби індивідуального захисту, дезінфекції, закупівлю витратних матеріалів та додаткового обладнання не були закладені до бюджету лікарень Київщини. Як виявилося, сьогодні успішний бізнес є більш підготовленим до кризових ситуацій, ніж адміністративний апарат комунальних закладів. Тому багато бізнесменів та меценатів Київщини активно долучаються до боротьби з пандемією короно вірусу. Приміром, днями Васильківська центральна районна лікарня отримала в подарунок три апарати штучної вентиляції легень від місцевого мецената.

Життєво необхідні апарати ШВЛ придбала агрофірма «Світанок», що належить родині Тетяни та Анатолія Засух. До речі, з боку меценатів Ковалівської ОТГ це далеко не перша допомога медикам. Напередодні, за ініціативи Президента ФК «Колос» Ковалівка Андрія Засухи для лікарів та пацієнтів Васильківської ЦРЛ було закуплено сотні комплектів захисних костюмів, масок респіраторів, необхідних реактивів та медикаментів. Загалом, як писала «Моя Київщина», агрофірма «Світанок» придбала 10 апаратів ШВЛ, медикаменти і набори спецзахисту для лікарів у декілька лікарень Київщини. Після початку епідемії агропідприємством родини Засух було витрачено чимало коштів – понад 1 млн доларів США благодійної допомоги для боротьби з коронавірусною інфекцією на території Київської області.

Тож, наразі Васильківська ЦРЛ, яка є однією з опорних лікарень області, з урахуванням трьох подарованих апаратів ШВЛ має їх у власному розпорядженні вже 15. Хоча, як відзначив директор агрофірми «Світанок» та депутат районної ради Олег Цаплієнко, який вручав благодійну допомогу, краще було якби це обладнання використовувати не довелось. Як зізнався Цаплієнко, ШВЛ оплатили одразу, як тільки було введено карантин, але чекати на них довелося майже місяць.

«Окрім апаратів ШВЛ ми закупляли захисні костюми, маски, респіратори, окуляри та медпрепарати, зокрема в ті лікарні, куди також можуть потрапити жителі нашої ОТГ, а саме Білоцерківська, Фастівська та Київська обласна лікарня №2. Зараз складна ситуація, тому, якщо ти маєш можливість і займаєшся бізнесом, треба допомагати. Таке рішення було прийнято Андрієм Засухою, президентом ФК Колос, я лише виконавець», - зазначив Олег Цаплієнко

За штатним розкладом в Васильківській лікарні є 8 лікарів-реаніматологів, які можуть працювати з апаратами ШВЛ. Як повідомила МК головний лікар Васильківської районної лікарні Лідія Пацало, апаратів поки що достатньо, але якщо буде більше пацієнтів, то лікарі хірургічного профілю Васильківської ЦРЛ зможуть пройти короткий курс в Інституті серця з метою швидкого навчання роботі на апаратах ШВЛ.

«Наразі по одному апарату є в пологовому та дитячому інфекційному відділеннях, але більшість ШВЛ знаходяться у реанімаційному відділенні лікарні. Ці три апарати ШВЛ, які ми отримали від мецената,- одні з кращих на ринку, якими ми зможемо користуватись. Це і врятує життя пацієнту і принесе радість в ту сім’ю, куди повернеться цей пацієнт. Пройдуть покоління, роки, і це обладнання, яке нам передано,  буде використовуватись на благо пацієнтів», -  розповідає Лідія Пацало, головний лікар Васильківської ЦРЛ.

Васильківська ЦРЛ визначена однією з 5 опорних лікарень Київської області по прийому хворих на COVID-19. Тому навантаження на медзаклад досить відчутне. Лише за час візиту журналіста «Моя Київщина» до інфекційного відділення Васильківської ЦРЛ доставили підтвердженого хворого на короновірус з Бородянки. Як нам розповіла голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, з огляду на таку непередбачувану ситуацію можливості бюджету є досить обмеженими, тож без допомоги меценатів просто не обійтися.

«На жаль, це величезне навантаження для усіх нас, адже цю епідемію ніхто не планував і довелося екстрено виділяти кошти з бюджету, знімати кошти з деяких статей в освіті, для того, щоб забезпечити необхідними засобами захисту і медикаментами лікарню. Але одного бюджету тут не вистачить, тому ми дуже вдячні, що є такі люди як родина Засух. Вони завжди роблять дуже багато для району, а зараз допомагають ще суттєвіше. Ті закуплені 10 ШВЛ чесно розділили на Білоцерківську, Фастівську, Васильківську і Київську обласну лікарню. Те ж саме стосується і засобів захисту, які родина Засух купувала на всі лікарні. Тому ми неймовірно вдячні за це», - каже Наталія Баласинович.

Водночас голова району відзначила, що лікарі – як молоді, так і з досвідом – усі тримають оборону, не бояться, одягають костюми, йдуть до хворих і роблять усе до останнього,  щоб врятувати людей.

Тим часом, кількість захворілих на Київщині росте – вже нараховується близько 150 осіб. І пікові показники, за словами експертів, ще попереду. А тому зараз від лікарів залежатиме, з якими втратами ми пройдемо цю епідемію…

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram