Хто є хто в Київській облраді: БПП "Солідарність" - найбільша фракція, яка перебуває в меншості
Інформаційний портал "Моя Київщина" завершує аналіз депутатських фракцій Київської обласної ради. Останньою ми розібрали пропрезидентську партію БПП "Солідарність", яка, до слова, є найчисельнішою в органі місцевого самоврядування. Але не дивлячись на це, она перебуває в меншості, а обласна рада контролюється "Батьківщиною", "Опоблоком", "Свободою" та іншими силами. Іншими словами, президентська влада в області перебуває в опозиції. Не в останню чергу, через свою "клаптиковість". Хто є хто в цій політичній силі, читайте в сьогоднішньому матералі
Традиційно, ми розпочинали з голови фракції, але цього разу, подібна структура буде порушена. Почати варто з одного з найскандальніших депутатів Київскої обласної ради, через витівку якого робота ради цього скликання була заблокована на кілька місяів.
Віталій Карлюк
До початку політичної кар’єри Віталій Карлюк, як стверджують джерела, займався крадіжками, рейдерством та "обналом". Першим підприємством, яке постраждало від його рук, стала агрокомпанія "Донателла", де він працював менеджером. Майбутній депутат прибрав до рук зібраний урожай у підприємства, завчасно написавши заяву про даний інцидент у поліцію.
Наступним "заробітком" Карлюка став незаконний продаж сільськогосподарської техніки, яку він орендував у відомого аграрія Володимира Бортника. Від кримінальної відповідальності тоді його врятували зв’язки з відомим "регіоналом" Олександром Онищенком.
Значно збільшив свій капітал Віталій Карлюк на таких компаніях, як ДП "НАЕК" Енергоатом" та ВП "Южно-Українська АЕС", яким продавав обладнання та деякі комплентуючі деталі за завищеними цінами.
Цікавим є те, що у Карлюка - "липовий" диплом про вищу освіту. Крім того, він має медичну довідку, що підтверджує наявність психічного захворювання у депутата, що дає можливість у разі кримінального провадження виступати неосудним. Зручно, чи не так?
Не менш інтигуючим є той факт, що чоловіка звинувачують у причетності до рейдерського захоплення агрофірми "Русава-К" у Кагарлику, яка належала воїну АТО Марку Паславському, що загинув під час звільнення Іловайська у 2014 році.
Але найбільш скандальним став випадок, що стався у вересні 2017 року, коли Карплюк, будучи вже депутатом від БПП, побив колегу від фракції "Батьківщина" Владислава Хахуліна прямо у залі облради. Після цього інциденту регламентна комісія мала приготувати звернення до правоохоронців з метою притягнення до відповідальності депутата-забіяку, але на цьому етапі все "заглохло".
У січні ж 2018 року скоєно напад було вже на самого Карлюка. В місті Кагарлик неподалік від офісу, де проходила зустріч з виборцями, невідомий ударив "солідарівця" по голові і став погрожував вибуховим пристроєм, який в результаті виявився муляжем гранати.
Наразі Віталій Карлюк є членом комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної політики, та зовнішньоекономічних зв'язків, фінансового забезпечення розвитку області та інноваційно-інвестиційної політики, а також засновником благодійної організації "РІДНИЙ КРАЙ-КАГАРЛИК". Важливим фактом є те, що дружина політика працює на телеканалі ICTV, а сам Карлюк підтримує тісні зв'язки з Віталієм Кононенком.
Руслан Кузьменко
Екс-голова фракції Кузьменко, як і більшість депутатів, починав з підприємницької діяльності. В період з 1994 по 1995 рік був директором ТОВ "АКОС", потім у цьому ж році перейшов у ДП "СТАБ інтернешенел", де займав посаду комерційного директора. Наразі є керівником ТОВ "Юридична компанія ЕС ЕНД ПІ". Також у жовтні 2014 року створив БО "ФОНД РУСЛАНА КУЗЬМЕНКА" (м. Ржищів) і є півзасновником ГО "ЗАРАДИ МИРУ В УКРАЇНІ".
Руслан Кузьменко вперше потрапив до обласної ради в 2015 році. Наприкінці 2016 року після того, як Лев Парцхаладзе пішов на роботу до Мінрегіонбуду, Кузьменко очолив фракцію БПП у обласній раді. Зараз у Київській облраді Кузьменко представляє Ржищів.
У ЗМІ писали, що депутат використовує свій депутатський фонд, який складає 500 тис грн на рік, не для адресної допомоги мешканцям виборчого округу, а для роботи з пенсіонерами. Таким чином, депутат щорічно "підкормлює" електорат, виділяючи по 400 грн кожній особі.
Лірник Гліб
Його у депутатському корпусі називають не інакше як "київським мажором", оскільки має у своєму автопарку "Ferrari". Працював директором одного з нічних клубів та найдорожчого розважального комплексу в Києві Dinamo LUX. Також є сином відомого учасника хитрих схем на фармацевтичному ринку часів Януковича - Андрія Лірника.
В період з 2011 по 2013 рр. був директором департаменту туризму в консульстві республіки Мальдіви. Брав участь в Революції Гідності на Майдані 2013-2014 років. Лірник є керівником осередку Васильків-Обухів громадської організації "Надійний тил" (ця організація допомагає 5-ти батальйонам з Київської області). Також він організував збір коштів для допомоги військовим в зоні АТО у розмірі одного мільйона гривень.
Потрібно згадати, що у 2014 році депутат балотувався по виборчому округу №94 (Васильків, Обухів), але програв "фронтовику" Віктору Романюку. Зараз цей округ "окучує" Ігор Кононенко. Лірника відносять до орбіти Лева Парцхаладзе.
Лев Парцхалазе
Один із найбагатших політиків України. Його діяльність у сфері бізнесу розпочалася у 1994 році. Він був гендиректором ТОВ "Корона-клуб", а у 1999 році заснував девелоперську компанію «XXI Століття» (XXI Century). Тоді ж його молода команда виграла тендер на забудову всіх підземних переходів у центрі Києва. Таким чином, з'явилися торгово-розважальні центри "Квадрат" на площі Слави, Лук'янівці та біля метро Дружби Народів.
Політична кар’єра чоловіка стартувала у 2002 році, коли його обрали депутатом до Київської міської ради. А вже в 2004 році він створив свою партію "Європейська столиця", яку сам і очолював, щоправда попри дорогу рекламу завести її у Київраду він не змуг (до речі, тоді в першій п'ятірці був батько Гліба Лірника - Андрій). У 2008 році був обраний депутатом до Київради від Блоку Віталія Кличка. В кінці 2010 року Парцхаладзе вийшов з фракції і приєднався до Сергія Тігіпка.
Також варто зазначити, що за його участі був розроблений закон "Про регулювання містобудівної діяльності", який суттєво спростив дозвільні та погоджувальні процедури у будівництві, що, у свою чергу, дозволило Україні ненадовго піднятися у рейтингу DoingBusiness за показником "отримання дозволів на будівництво".
Варто згадати й 2006 рік, коли Микола Томенко - лідер політичної партії "Громадський рух "Рідна країна" заявив, що Парцхаладзе продає київську землю через лондонські аукціони. У відповідь політик обіцяв подати в суд на Томенка, але так цього і не зробив.
На президентських виборах 2014 року він очолював Київський обласний штаб кандидата в Президенти України Порошенка. А з жовтня 2015 року став депутатом Київської обласної ради та головою фракції "Блок Петра Порошенка "Солідарність", членом комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції. Пізніше обіймав посаду першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації, а в листопаді 2016 року пішов у відставку, і зараз працює у Кабміні заступником міністра регіонального розвитку.
Андрій Пещерін
З жовтня 2010 по травень 2011 займав посаду заступника Вишгородського міського голови. А зараз є директором ТОВ "Новое время", що займається оптовою торгівлею годинників та ювелірних виробів. Є засновником благодійної організації "БФ "МОЛОДА КРАЇНА".
Депутат володіє 20 земельними ділянками, 16 з яких розташовані на теренах Київської області, та по 2 на Львівщині й Черкащині. Наразі в облраді входить в депутатську фракцію "Солідарність" та є членом комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної політики, та зовнішньоекономічних зв'язків, фінансового забезпечення розвитку області та інноваційно- інвестиційної політики.
Галина Єрко
Свій політичний шлях Єрко розпочала у 2007 році, коли стала головним спеціалістом відділу іноземних інвестицій у Київській обласній державній адміністрації. До цього ж Галина працювала юрисконсультом у ТОВ "Агрошляхбудсервіс", директором якого був її батько Георгій Єрко, а пізніше – її брат. Варто зазначити, що за часів Януковича це товариство вигравало мільйонні тендери від департаменту капбудівництва КОДА на ремонт доріг в Бучі. Сьогодні свою депутатську роботу Галина Єрко поєднує з науковою діяльністю – вона є кандидатом юридичних наук та доцентом кафедри конституційного і адміністративного права в НАУ.
Після Революції гідності жінка була заступницею голови Київського обласного осередку "Партії розвитку України", створеної на уламках Партії регіонів. Наразі Єрко є депутатом Київської обласної ради від БПП, та входить до комісії з питань соціально-економічного розвитку. Окрім того, жінка на громадських засадах є помічником-консультантом нардепа Ярослава Москаленка і його представницею на Бородянщині. Треба додати, що довіреною особою екс-регіонала Галина була ще з виборів 2012 року.
Владислав Одинець
Сьогодні він є депутатом Київоблради – членом комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, і головою Васильківської РДА, а починав свою політичну кар'єру з районної ради, депутатом якої від рідного села Варовичі став у 2006 році. Через чотири роки Одинець очолив районну організацію "Фронту змін", яка була на той час новим політичним проектом, і того ж року став депутатом Київської обласної ради. У 2015 році чоловік обрався до неї повторно, але вже від Блоку Петра Порошенка. Одинець вважає, що поєднання роботи голови РДА та депутатства в облраді допомагає володіти більшим об'ємом інформації та направляти необхідні програми та кошти обласної ради на потреби й розвиток його району.
Проте політична біографія депутата не така й безхмарна. У 2016 році керівник обласного осередку "Справедливість" Костянтин Бєдовий звернувся до Національного антикорупційного бюро України із заявою щодо фактів вчинення кримінального правопорушення головою Васильківської райдержадміністрації. Йшлося про розтрату бюджетних коштів, виділених на поточні ремонти. Проте тоді НАБУ ознак кримінальних правопорушень в діях Одинця не виявило.
Володимир Шандра
Екс-голова Київської ОДА Шандра формально залишається у БПП, фактично він вже не один рік займається проектом "Аграрної партії".
У 2002 році Володимир Шандра був обраний народним депутатом України за списком Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" та обіймав посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва. У 2005-2006 рр. в урядах Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова він очолював Міністерство промислової політики. Тоді родинні зв’язки з главою держави та хороші стосунки з прем’єр-міністром дозволяли Шандрі досить впевнено відчувати себе в міністерському кріслі. Вже в 2006 році політик став радником Президента України, а ще через рік – членом наглядових рад Державного ощадбанку України та Державного експортно-імпортного банку. З грудня 2007 року Володимира Шандру призначили міністром з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, але з часом він втратив посаду в уряді у зв'язку з відставкою Кабміну після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. Як зазначалось у ЗМІ, тоді Шандра отримав призначення у складі Кабміну лише завдяки Віктору Балозі, який на той час очолював Секретаріат Президента і теж керував МНС до отримання кабінету на Банковій.
Ледь не з початку політичної діяльності посадовця в політичних кулуарах ходили розмови про можливість призначення його губернатором однієї з областей. У серпні 2006 року його кандидатуру навіть розглядали на посаду голови Хмельницької обласної державної адміністрації, щоправда тоді цьому так і не судилося відбутися. А от в березні 2014 року указом в.о. Президента України Олександра Турчинова він таки був призначений головою Київської обласної державної адміністрації замість Анатолія Присяжнюка. В лютому 2016 президент Петро Порошенко звільнив Володимира Шандру з цієї посади.
За роки державної служби нинішній член комісії з питань бюджету та фінансів депутатської фракції "Солідарність" напрацював непоганий капітал, про що свідчить його декларація. Окрім того, родина екс-голови КОДА володіє декількома великими будинками під Києвом. Наприклад, у 2008 році на той момент 77-річний батько депутата став власником двох земельних ділянок під Києвом загальною площею два гектара. На ділянці в селі Лісники було зведено великий маєток, що складається з трьох триповерхових корпусів. Юрист сім'ї розповідав, що ділянка обійшлася родині в півмільйона доларів, але не зміг пояснити, з яких джерел Шандра чи його батько отримали дохід для купівлі землі та будівництва. Сам же ж політик зазначав, що його фінансова участь у цьому була незначна. Варто зазначити, що Шандра-старший також є власником 1,96 га землі в селі Красне Київської області.
Олег Іваненко
Депутат облради є майстром спорту з параолімпійського плавання та лауреатом Національної премії "Гордість країни" в номінації "Особисті досягнення", а також головою Броварського міського товариства інвалідів з ураженням рухового апарату "Прагнення" та громадсько-політичного об’єднання "Київська обласна асамблея інвалідів".
Свій політичний шлях Іваненко розпочав у 2010 році, коли став депутатом Броварської міської ради. З 2015 року і дотепер він є головою Броварської міської організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Наразі Іваненко є депутатом Київської обласної ради від БПП, та входить до комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів.
Олександр Горган
Колишній голова Київської ОДА, який зарекомендував себе, як вкрай інертний керівник області. Почав свою політичну кар’єру Олександр Лялька доволі рано. В 1989 році у віці 14 років він приєднався до лав Спілки Незалежної Української Молоді, що стало ключовим кроком у формуванні його як майбутнього політичного діяча. А через п’ять років очолив цю громадську організацію. У 1995 році Горган став заступником голови Українського Національного Комітету Молодіжних Організацій – ця спілка об’єднувала переважну більшість молодіжних і дитячих організацій в Україні. У 1999 році він був включений до складу Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України, яку на той час очолював Віктор Медвенчук. Його та керівництво УНКМО звинувачували у схемах з виводу грошей з цієї організації. У 2005 році став депутатом Вишгородської міськради IV скликання від партії "Пора".
В період з 2011 по 2015 роки Горган був директором комунального підприємства "Київський водний стадіон" Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). А вже з 2015 року став депутатом Київської облради від політичної партії Блок Петра Порошенка "Солідарність". "Солідарівець" також входить до громадського об’єднання "Асоціація молодих донорів".
З жовтня 2016 року він був призначений губернатором Київської ОДА, а рівно через два роки пішов з посади. Його протеже, нардеп Ярослав Москаленко не зміг захистити його у Адміністрації президента.
Також варто зазначити, що політик володіє ТОВ "Юридична фірма "ЮСТІНІАН». Не можна й не згадати про факт наявності в гаражі Горгана чотирьох автомобілів: "Фольксваген Транспортер", 2010 р.в., "Мітсубісі Лансер", 2006 р.в., "Субару Форестер", 2004 р.в. та "Тойота Ленд Крузер", 2014 р.в.. Крім того, у його власності два спортивних та один туристичний велосипеди, експедиційний каяк та спортивна байдарка.
Максим Мазурко
Максим Мазурко - депутат Київоблради, член комісії з питань бюджету та фінансів. З 2011 по 2014 обіймав посаду директора ТОВ "Агрофірма Княжичі". А в 2013–2014 – директора за сумісництвом ТОВ "Агрофірма "Іванків", засновником якого він є.
На сьогоднішній день депутат є учасником 34 судових процесів. Це пояснюють хорошими зв’язками з правоохоронними органами та бажанням позбутися своїх партнерів по бізнесу. Повідомляється і про випадки погроз та шантажу пайовиків грошима, які Мазурко повинен був їм заплатити, намагаючись отримати землю у власне використання.
Також він є одним із засновників та власників ТОВ "Зернопром". Але, крім агробізнесу, веде будівельний бізнес, і є засновником "Будівельної Компанії "Княжичі".
Декларація Максима Мазурка свідчить про те, що в свої 27 років він досить заможна людина - на його рахунках зберігаються мільйони. Сім'я депутата задекларувала десять земельних ділянок, вартість яких сягає десятків мільйонів. Також у своїй власності чоловік має чотири розкішні авто, а дружина Мазурка володіє ще трьома машинами. Такі статки пов’язують і з батьком депутата, Олександром Мазурком, який був директором ДП "Пуща-Водиця", що кілька років було в центрі корупційних скандалів за земельні махінації, в результаті яких держава не дорахувалася 350 га орних земель в Софіївській та Петропавлівській Борщагівці.
Семенова Тетяна
Семенова Тетяна - член комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій, пройшла по 38 округу. Наразі вона є головою Ясногородської сільради Макарівського району.
З грудня 2003 року по квітень 2006 року займає посаду директора ТОВ “Єдність”. У квітні 2006 року була обрана на посаду Ясногородського сільського голови. У 2010 році Семенова повторно перемогла на виборах голови сільради, представляючи Партію регіонів.
У жовтні 2015 року жінка достроково припинила свої повноваження рішенням сесії Ясногородської сільської ради VІ скликання у зв'язку з прийняттям розпорядження Президента України "Про призначення Семенової Тетяни Миколаївни на посаду голови Макарівської районної державної адміністрації". Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2007року № 825 депутату присуджена Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.
Роман Сімутін
Роман Сімутін - член комісії з питань бюджету та фінансів, пройшов до Київоблради по 69 округу. Він розпочав кар'єру як слідчий у відділі Броварського РВ ГУ МВС України в Київській області. У 2002–2003 рр. обіймав посаду старшого слідчого у Слідчому Управлінні ГУ МВС України в Київській області. З 2003 по 2009 рік був заступником начальника відділу аудиту ВАТ ВНП "Укрзооветпромпостач". А пізніше начальником відділу департаменту правового забезпечення НАК "Украгролізинг".
З 2010 року Сімутін став депутатом Броварської міської ради, а з 2013 по 2015 був головою Броварської міської організації Політичної партії "Удар (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка". А з 2015 року став депутатом Київської обласної ради. З 2016 року розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації Максима Мельничука Сімутіна призначено на посаду директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. Утім, пізніше його прізвище звучало у контексті низки скандалів - він публічно виступав проти керівництва БПП. В результаті "порошенківці" навіть ставили питання про відкликання Сімутіна.
Василь Скрипа
Василь Скрипа - член комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції. Виграв по 46 округу, директор ПП "Центуріон Плюс". Також є власником ФОП СКРИПА ВАСИЛЬ ІЛЛІЧ, займається транспортними перевезеннями.
Скрипа є вихідцем із села Буки Сквирського району, яке є вотчиною відомої родини Суслових. Через це Скрипу часто пов'язують з цією одіозною родиною. У 2002 році Євген Суслов став наймолодшим мером України. Потім Суслов-старший завіз за сина гроші і той був народним депутатом від "Батьківщини".
В'ячеслав Соболєв
В'ячеслав Соболєв - член комісії з питань бюджету та фінансів, виграв вибори по 33 округу.
У 2002 В’ячеслав Олександрович був обраний депутатом міської ради по виборчому округу № 64 у Донецьку. Кандидатура Соболєва була висунута від районної організації Союзу "За єдність, злагоду та відродження". У Донецькій міськраді Вячеслав Соболєв очолив постійну Комісію з питань підприємництва, торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню. З квітня 2005 року Соболєв обіймав посаду заступника міського голови Донецька з питань діяльності виконавчих органів влади. Був членом Блоку Юлії Тимошенко. У 2006 - 2007 рр. — державний інспектор відділу проблем інформаційної безпеки управління державної та інформаційної безпеки Департаменту з питань державної безпеки апарату Ради національної безпеки і оборони України. 2010—2011 рр. обіймав посаду заступника голови правління, а пізніше і голови правління НАК Нафтогаз України. Після приходу до керівництва компанією команди Януковича, написав заяву про звільнення за власним бажанням з НАК "Нафтогаз України". У 2015 став депутатом Київської обласної ради від партії "Блок Петра Порошенка".
У жовтні розгорівся скандал з включенням цього політика до списку "Солідарності" на Київщині. Один з блогерів назвав Соболєва другом Януковича і можливим спонсором "ДНР" в якості власника мережі магазинів "Обжора". Після цього кандидат зробив заяву, що продав "Обжору" ще у 2007 році. Також Соболєв – кум Ірини Білик, яка, в свою чергу, є кумою трьох минулих президентів. Крім того, він, пишуть ЗМІ, є громадянином Росії і прописаний в Москві, подейкують, що в нього досі є бізнес на території держави-агресора.
Національне антикорупційне бюро розслідує ряд справ про незаконне збагачення Соболєва. Національне агентство по запобіганню корупції проводить регулярні перевірки його декларацій у зв'язку з підозрою на внесення в них недостовірних даних. Єдина нерухомість, зазначена у декларації - будинок у США вартістю близько 16 мільйонів.
Іван Ступак
Депутат Київської обласної ради від БПП-"Солідарність" – до 2015 року працював у Головному управлінні СБУ в Києві та Київській області. І 11 років протидіяв економічним злочинам та всьому, що з цим пов’язано. Проте через певні розбіжності у поглядах з керівництвом йому довелося піти.
Батько Ступака - екс-нардеп від Партії регіонів, є досить впливовою людиною, як у структурі СБУ, так і в політиці. Проте, за словами Ступака-молодшого, він не сприяв його кар’єрі, більше того, навіть політичні погляди у чоловіків різняться. У 2015 році молодому амбітному активістові запропонували спробувати свої сили у політиці – і він погодився. Наразі депутат є членом комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції. Окрім того, він займається розвитком досить депресивного округу – Поліського району.
Георгій Цагареішвілі
Георгій Цагареішвілі належить до депутатської фракції "Солідарність" та є членом комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів, паливно-енергетичного забезпечення. Неодноразово депутат заявляв, що все своє життя займався бізнесом і ніколи не був держслужбовцем. Проте у 2016 році ситуація змінилася, адже він став новим головою фракції "БПП "Солідарність" у КОДА, після того, як Лев Парцхаладзе перейшов до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Нагадаємо, що Георгій є двоюрідним братом заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Лева Парцхаладзе. Лев є також партнером Цагареішвілі по будівельному бізнесу.
У 2016 році депутат задекларував свої статки. Там він зареєстрував майже 300 000 000 грн. в яких він є бенефіціаром, а також 4 квартири, загальною площею майже у 1 000 м2. Цагареішвілі задекларував також кошти, сплачені за навчання сина у Великій Британії. Протягом року він сплачує 687 тис. грн.
Зараз Цагареішвілі є головою фракції "Солідарність" в Київській обласній раді.
Леонід Глиняний
Глиняний Леонід Петрович - найбагатший депутат облради. Є учасником депутатської фракції "Солідарність", членом комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів, паливно-енергетичного забезпечення. Прізвище Леоніда Глиняного – відоме на Білоцерківщині та Сквирщині. Згідно з офіційною декларацією, він вважається одним з найбагатших депутатів облради: у 2016 році отримав найбільше доходів серед своїх колег. Його чистий прибуток склав понад 8 млн.грн.
На Білоцерківщині депутат давно зарекомендував себе як серйозний бізнесмен та один з найвпливовіших людей міста. Глиняний входить до, так званої, "групи ТЕЦ" та оточення відомого олігарха Костянтина Жеваго, а також підтримує близькі стосунки з головою Нацполіції. Також повідомляють, що Глиняний товаришує з нинішнім головою Київського обласного осередку БПП Ігорем Кононенком.
Депутат займається аграрним та енергетичним бізнесом, наразі активно скуповує землю. Він є головою спостережної ради і фактичним власником ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів". Має частку прав власності на ТОВ "Шамраївський цукровий завод". До слова, "Cквирський комбінат хлібопродуктів", за деякими даними, поставляє за кордон 25% всього об'єму подібної продукції серед усіх підприємств України.
Чоловік також заснувнав благодійний фонд, який назвав своїм іменем. Він надає фінансову допомогу бійцям 72-ої бригади, допомагає лікарням, зокрема Білоцерківській міській лікарні № 2, підтримує місцевий дитячо-юнацький футбольний клуб тощо.
Наталія Юрович
Пройшла до Київоблради і скандальна Наталія Юрович. Вона балотувалася по 17 округу. Ця 32-річна пані є головою Ковалівської сільради, що у Васильківському районі Київщини. Цю місцевість називають вотчиною екс-"регіоналки" Тетяни Засухи, а сама Наталія Юрович, подейкують, є племінницею Засухи. Більше того, у 2010 році Юрович очолила Ковалівку саме як представник Партії регіонів.
Жінка була обрана у 2015 році до Київської обласної ради 7-го скликання від фракції БПП. Зараз, на жаль, відклала на другий план свою політичну діяльність. Багато хто пояснює це тим, що нещодавно Юрович потрапила в ДТП. Хоча жодної інформації про цю неприємну подію немає у вільному доступі.
Сергій Федорченко
Сергій Миколайович у 2012 році приймав участь у виборах до Верховної Ради України, як кандидат від політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 219. Маючи високий рейтинг, але виконуючи волю партії, зняв свою кандидатуру на користь кандидата від політичної партії "Батьківщина" Володимира Бондаренка, в результаті чого останній був обраний народним депутатом України по 219 виборчому окрузі. У 2015 році депутата було обрано до Київської обласної ради 7-го скликання від фракції БПП.
Не можна залишити без уваги той факт, що 13 червня цього року, депутат облив водою голову Бабинецької селищної ради, Андрія Купраша. Проти нього навіть відкрили кримінальне провадження, проте ні статті, ні подальшого розвитку ніхто не побачив.
Олег Балагура
Олег Балагура є впливовим аграрієм з Тетіївщини. Він є директором державного підприємства ДГ "Шевченківське", яке розташоване в селі Денихівка Тетіївського району. Також Балагура є чинним депутатом КОР.
Подейкують, що депутат хоча і має власні політичні амбіції та депутатський мандат від округу, схоже, давно діє у спілці з Гудзенком. Про це свідчить висока активність людей та груп у соціальних мережах, що входять до орбіи Балагури, в піарі чинного нардепа. Цікаво, що місцеві представники "Свободи" також займаються просуванням колишнього регіонала.
Чоловік завжди був амбіційним депутатом, проте більшість його спроб вийти на новий рівень були марними. У травні цього року він балотувався по 92 окрузі, до складу якого входить Тетіївський, Таращанський, Володарський, Білоцерківський, Ставищенський та частина Сквирського районів. Цікавим фактом є те, що Балагура вже змагався на ньому в 2014 році. Але тоді досить впевнену перемогу під прапорами БПП отримав колишній регіонал, латифундист Віталій Гудзенко. Балагура чимдуж намагався очолити Тетіївську громаду, навіть створив громадський рух "Кріпаки". Цей Рух очолив його син - Богдан Балагура, депутат Тетіївської міської ради. Проте і цей шлях виявився марним.
Леонід Джужик
Депутат є досить відомим та авторитетним бізнесменом і меценатом на Київщині. У облраді він з 2015 року і є членом комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.
Крім того, чоловік дуже захоплюється футболом і сприяє розвитку цього виду спорту у своєму регіоні. Зокрема, у 2004 році він з однодумцями заснував у Ставищі дитячо-юнацьку академію футболу "Любомир". А у 2016 році став першим заступником голови Київської обласної федерації футболу. До цього всього, Джужик ще й є керівником Комітету дитячо-юнацького футболу Київської області. У червні 2017 року депутат зробив ще один важливий крок для популяризації футболу серед молоді – ФК «Любомир» став ініціатором проекту щодо створення студентської футбольної команди U-19 на базі Національного універститету біоресурсів і придокористування, де за рахунок клубу оплачується навчання футболістів в університеті.
Також він є власником ТОВ «ВЕРОМЕТАЛ УКРАЇНА» (займається металізацією поверхонь за методом холодного напилення металу) та ТОВ «СВЕТКОМПЛЕКТ УКРАЇНА», що спеціалізується на оптовому та роздрібному продажі світлодіодних матеріалів.
Читати "Моя Київщина" у Facebook