Брудні технології: як компанія Фірташа намагається остаточно монополізувати ринок газу на Київщині
"Моя Київщина" продовжує знайомити своїх читачів із злодіяннями "Київоблгазу", завдяки яким компанія дискредитує своїх конкурентів. До якого рівня опускається та які методи боротьби задля встановлення газової монополії використовує одіозний олігарх Фірташ, читайте в сьогоднішньому матеріалі
Журналісти нашого інформаційного агентства неодноразово розповідали про те, як "Київоблгаз" "кошмарить" жителів столичного регіону: вони відключали від газопостачання цілі села, перекривали блакитне паливо у 300 квартирах через 4 боржників, навіть відрізали від постачання вчительку з села Володарка Білоцерківського району, яка дозволила собі висказатися про свавілля компанії, а також продовжує лякати відключеннями за найменші проступки.
"Київоблгаз" укотре "заробив" собі негативне реноме завдяки чорній піар-кампанії щодо своїх конкурентів. Передусім йдеться про публікацію на офіційній сторінці компанії у Facebook, де було наведено перелік фірм, послугами якими користуватися нібито заборонено через високий ризик потрапляння на шахраїв.
Журналістам "Моєї Київщини" вдалося зв‘язатися з керівниками цих компаній-"шахраїв" і, о диво, усі в унісон заявляють про надзвичайний тиск із боку "Київоблгазу", власне, через який, жодна з них не може нормально функціонувати.
Варто додати, що публікацію у Facebook робили абсолютно некомпетентні в цій темі люди, адже навіть назви компаній, які, на думку облгазу, обкрадають жителів Київщини, були вказані неправильно: "Спасес груп" насправді "Саксес-груп", а "Світ газу" – "Світ тепла".
Нагадаємо, що раніше директор ТОВ "Одорант" Михайло Хайлак розповідав про те, що через тиск "Київоблгазу" компанія займається будівництвом газопроводів здебільшого в Обухівському районі, хоча раніше працювала по всій області.
Про становище підприємства "Благо сервісу" розповів його директор Юрій Кучер:
Фірма як юридична особа функціонує, але робіт ми не виконуємо. Справа в тому, що монопольне становище "Київоблгазу" не дозволяє працювати так, як би цього хотіли ми та наші замовники. Створюються певні перепони для того, щоб дискредитувати нас. Це насамперед стосується затримки видачі технічних умов, невчасного пуску газопостачання на об’єкти, довготривалого погодження проєктів і так далі. Лише зайві нерви і собі, і нашим замовникам. І це я вже не говорю про корупційну складову…
Таким чином, Дмитро Фірташ, який перебуває під персональними санкціями РНБО та з початку 2014 року проживає у своєму маєтку в Австрії, впевнено крокує до своєї остаточної мети - монополізувати ринок газу в Україні. У столичному регіоні фірми-конкуренти, які відмовилися "кланятися" "Київоблгазу", просто сходять з дистанції.
Цього разу ми поспілкувалися з директоркою компанії Світланою Чадько, що де-факто єдиною залишилася на "газовому плаву" у столичному регіоні. Боротися з монополістом – вельми непросто. Про це знають усі. Виходів не так і багато: підкорюватися й працювати за умовами, які диктують, або ж протестувати й діяти відповідно до чинного законодавства.
Компанія, про яку ми розповідатимемо сьогодні, обрала інший шлях.
Що може розсердити монополіста? Непослух і вигідніші умови. Як конкретно це виявляється? Компанія, що займається практично тим же, що й "Київоблгаз", але за свої послуги просить значно меншу суму, цілком передбачувано заважає монополісту.
Згідно з інформацію керівництва ТСКНОВ, вплив на компанію починає здійснюватися ще з 2013 року.
Особливо відчутним тиск став відчутним у 2019 році й не припиняється донині. Тоді резонанс отримала ситуація із вимаганням хабара сумою 8200 доларів за погодження технічних умов газифікації багатоквартирного житлового будинку, датовану 2019 роком. Найцікавіше, що тоді співробітники "ТСНОВ" разом із правоохоронцями спіймали хабарників за руку, але пройшло вже три роки, справа заглохла в судах, а винних так і не знайшли.
Цілком передбачувано, що піарники "Київоблгазу" влаштовують справжні інформаційні кампанії з дискредитації опонентів. Ба більше, компанія завжди пам‘ятає своїх кривдників і керується принципом "за кожен злочин передбачена кара". Або ж, як мінімум, помста. Найкращий спосіб – хижацьким способом позбутися всіх конкурентів. Яким чином "Київоблгаз" дискредитує "ТСКНОВ"?
Варто зазначити, що кампанія вищезгаданого чорного піару проводиться на різних інформаційних платформах, часто зареєстрованих на людей із країни-агресора – Російської Федерації.
Таким чином, у Мережі з‘являється інформація про "негідників" із "ТСКНОВ" із застереженнями щодо споживання їх послуг, а згодом (буквально за місяць-два) сайт перестає функціонувати. Але ж ні для кого не секрет, як подібні речі впливають на свідомість потенційного споживача послуг газу та подальший вибір компанії.
Але не чорним піаром єдиним. Ще газовики Фірташа-Дронова... "стучать". Як повідомляє директорка ТСКНОВ, із боку компанії "Київоблгаз" надходила заява про те, що на фірмі службові обов’язки нелегально здійснюють окремі працівники. Так, була надіслана відповідна скарга (звісно ж, через підставних осіб) у Держпрацю. Слід зауважити, що наразі на фірмі оформлені 8 людей. Із моменту заснування компанії (1993 рік) працювала дещо більша кількість осіб – близько 15.
Аби наші читачі остаточно переконалися в аморальності методів, якими "Київоблаз" монополізує ринок на Київщині, розповімо і про переслідування. Отже, із 2019 року щодо пересування та дій керівництва "ТСКНОВ" – Світлани Чадько та її чоловіка Миколи Удовиченка встановлено тотальний контроль: декілька молодиків систематично відстежують кожен крок і чекають можливості зустрітися віч-на-віч і продемонструвати свою "богатирську силу". Щоправда, до фізичних протистоянь справа не дійшла, але сам факт постійного слідкування неабияк бентежить.
Яким чином компанія ще втримується на плаву?
Не мало важливим фактором є те, що щороку з боку "ТСКНОВ" надходить близько 500-600 скарг про порушення "Київоблгазом" ліцензійних умов. Що натомість? Останнім виписуються штрафи, сплатити які значно простіше, аніж перестати здійснювати тиск на конкурентів та наживатися на споживачах блакитного палива. Щоправда, мета всіх компаній мала би бути іншою – зробити так, аби людина швидко та якісно отримала свої послуги.
"ТСНОВ" займається фактично тим же, що й "Київоблгаз": послуги надання газопостачання, виготовлення робочих проєктів, підключення житлового чи багатоквартирного будинку, виготовлення документації та пуск газу. Щоправда, робить це дешевше і за коротший термін (якщо, звісно, ніхто не завадить).
"Київоблаз" цинічно та нахабно намагається монополізувати ринок: застосовує чорний піар, залякує, переслідує та шантажує конкурентів.