#

Чому губернатор Горган-Лялька "зливає" свого підлеглого на Обухівщині

31.05.2018 14:03
Чому губернатор Горган-Лялька "зливає" свого підлеглого на Обухівщині
Інертність обласного керівництва призводить до загострення політичних протистоянь на місцях

Боротьба за владу в Обухівському районі досягає апогею. Утім, керівництво області чомусь зайняло в даному питанні відверто «страусину позицію»

Після того, як минулого тижня Обухівська райрада висловила недовіру голові РДА, начальнику поліції і райпрокурору, настала черга за міськрадою Обухова. Утім, на сьогоднішньому засіданні голосування за аналогічні питання по недовірі так і не відбулися. Хоча «ходоки» з райради намагалися протягнути цю тему в кулуарах. Ці питання були загальмовані, не в останню чергу, завдяки позиції мера райцентру Олександра Левченка. В результаті, опозиційно налаштовані представники «Батьківщини» та «УКРОПу» не змогли перехилити шальки терезів на свою користь. Хоча це й не стало несподіванкою: саме в місті на відміну від райради позиції цих двох опозиційних сил не є настільки вагомими. В результаті, депутатами міськради було заслухано звіти керівників районної поліції і прокуратури, а їх роботу визнано задовільною. «Як можна звільняти голову Нацполіції району, якщо він працює тут лише три місяці, і за цей час лише встиг налагодити внутрішню роботу у відомстві. Це притому, що ми бачимо страшенний кадровий дефіцит: на весь Обухівський район працює лише 5 слідчих, кожен з яких розслідує по понад 300 справ», - розповіли в мерії.

Але фіаско в міськраді абсолютно не означає, що конфлікт вщухне сам по собі. Справа в тому, що позиція більшості в райраді, в яку окрім «Батьківщини» та «УКРОПу» входить і частина БПП (загалом в цю антивладну коаліцію входить 21 депутат з 34) залишається незмінною. Навпаки, там нібито вже готові йти на серйозне загострення конфлікту. Так, вже на завтра на Обухівщині ними заплановано проведення масштабних пікетувань під будівлею РДА зі встановленням наметів та відповідною масовкою. Окрім того, очікується перекриття Обухівської траси.

Таким чином конфлікт, який при бажанні, можна було б залагодити, через цілковиту інфантильність президентської та силової вертикалі влади, навпаки ризикує вийти на якісно інший рівень. Особливо, якщо опозиціонери, які розраховують на підтримку центральних медіа, зуміють вийти на загальноукраїнський рівень…

Тим часом, голова Обухівської РДА Іван Рудяк, якого пов’язують з головою Київського обласного осередку БПП Ігорем Кононенком, який зараз демонструє активність на окрузі №94, в який входить Обухівський район, вперто відмовчується. За логікою речей, у разі подібних дій з боку райради він би мав звернутися до вищестоящої інстанції – голови КОДА Олександра Горгана. А той, у свою чергу, як керівник області, повинен був приїхати до Обухова гасити конфлікт. Натомість очільник облдержадміністрації зараз займається зовсім іншими речами. Зокрема, питанням створення ОТГ в Миронівці. Авжеж, об’єднання громад є питанням важливим (особливо з огляду на провал цього процесу в Київькій області, де наразі пройшли вибори до 10 громад), але у своїй актуальності зараз все ж таки значно поступається подіям в Обухівщині.

Тим паче, це далеко не перший випадок, коли Горган не хоче займатися врегулюванням скандалів. Яскравий приклад з останнього – події у Вишневому. Наприкінці квітня голова КОДА приїхав у це місто, аби зустрітися з громадою відносно ремонту міської школи №1, влаштувавши непогану піар-акцію. Вже буквально за два тижні почався серйозний конфлікт громади Вишневого проти забудовників, які вирішили вигнати на10 газеленої зони кілька багатоповерхівок. Місцеві активісти неодноразово зверталися до керівництва області допомогти. Утім, Горган досі ніяк не відреагував на даний інцидент…

Це притому, що саме губернатор несе відповідальність за кожного з 25 голів РДА Київщини. Це наводить на думку відносно того, що Горган може цілеспрямовано «зливати» Рудяка, якому він хоч і не заважає, але й не допомагає у даній ситуації.

Загалом, президентська вертикаль на Київщині наразі скоріш мертва аніж жива: за часів президентства Кучми чи Ющенка губернатора, який після оголошення голові РДА недовіри з боку райради в той же день не поїхав би наладжувати відносини з депутатами, дуже швидко звільнили з посади. Власне, аналогічні питання виникають і до керівництва обласної Нацполіції і прокуратури. Адже після оголошення недовіри їхнім підлеглим районного рівня від них – ані пари з вуст…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook